Перейменування Первомайського: жителям запропонували незвичайний вибір

26.03.2024 17:49 Первомайський

Днями у Первомайській громаді Харківської області почалося нове обговорення щодо перейменування міста Первомайський. До уваги жителів було представлено декілька варіантів назв.

Про це повідомив Первомайський міський голова Микола Бакшеєв, пише «Слобідський край».

22 березня 2024 року в Первомайській громаді стартували обговорення та голосування за нову назву міста Первомайський. Воно триватиме до 31 березня.

Нижче представлені запропоновані варіанти назв: 

  1. Янголів – назва як символ милосердя, добра та благополуччя його мешканців, що характеризує їх найкращі прагнення та надії. Місто під захистом янголів-охоронців, що є гостинним прихистком для кожного;
  2. Златопіль – назва, що вшановує найкращі цінності краю: родючість ланів та працьовитість людей. Символ добробуту та процвітання його мешканців;
  3. Звитяжин – назва уособлює сміливість, подвиг, гарну вдачу захисників та мешканців міста. Їх прагнення до успіху, перемоги та кращого життя.

Усі бажаючі можуть взяти участь в обговоренні та проголосувати за нову назву міста у декілька способів:

  • За посиланням https://consult.e-dem.ua/polls/2849;
  • Або ж у Первомайському ЦНАП (при собі необхідно мати паспорт). З понеділка по четвер – з 08:00 до 17:00; п'ятниця, субота та неділя – з 08:00 до 16:00.

Нагадаємо, раніше Микола Бакшеєв повідомляв, що у Комітету виникли заперечення стосовно назв, які раніше перемогли в громадських слуханнях. З цієї причини жодна з трьох назв Добродар, Холоднояр, Хлібодар не була підтримана.

Варто зазначити, що останній раз в опитуванні взяли участь 1724 мешканці громади. З них за назву «Добродар» віддала голоси 501 людина, за «Холоднояр» – 348 людей, за «Хлібодар» – 333 людини.