Унікальний велотур слобожанськими фортецями відбудеться попри війну

24.07.2022 17:45 Первомайський
TourDeFort у Харківській області цього року пройде вшосте.

«Війна приходить та минає, а велотур проводити треба», – так розмірковували в Первомайській громаді, адже це традиція: у минулому році TourDeFort відзначив своє п'ятиріччя, а активісти восени 2021 року презентували цікавезний туристичний проєкт «Tour de Fort» — веломаршрут по фортецях Слобожанщини».  До нього було залучено більш ніж 100 населених пунктів області.
У квітні відбулося перше засідання оргкомітету, а зараз на Первомайщині готуются до старту велотуру, який пройде, як завжди, в останні вихідні липня. 

– Треба давати людям можливість переключатися від воєнного життя: збиратися, проводити вільний час так, як у довоєнні часи, – говорить перший заступник  Первомайського міського голови  Антон Орєхов. – До того ж, якщо ми займаємося мирними справами, це свідчить про те, що нас не зламати.  

Щоб з одного боку не порушувати традицію, а з іншого – надати заходу максимальної безпеки, організатори пропонують учасникам на довгій дистанції (200 км) відвідати 5-6 фортець Української лінії в напрямку від Первомайського до Краснограда, але підкреслюють, що цього року учасники повинні повністю усвідомлювати ризики воєнного часу. 

 – Ми не гарантуємо учасникам евакуацію з маршруту, супроводження по дистанції, технічну підтримку, тому запрошуємо до участі тільки досвідчених  велосипедистів, – зауважує перший заступник міського голови. – Учасники повністю відповідають за власну фізичну форму та технічний стан велосипеда. 

Натомість організатори наголошують, шо  вони забезпечать підвіз речей для ночівлі, дружню вечерю та сніданок наступного дня, і запевняють, що навіть якщо буде менше 10 учасників, велотур все одно відбудеться.  

–  У нас на довгу дистанцію зазвичай виїжджало 20-30 людей з різних куточків Харківщини, і харків'яни також. Я не здивуюсь, якщо цього року вони з'являться також,  – говорить Антон Орєхов. 

Раніше ми писали також, що харківський спортсмен установив новий рекорд на чемпіонаті Європи 

 

Автор: Інна Можейко