Близько п’яти осіб на окупованих територіях Харківщини не можуть отримати пенсії

19.07.2023 15:15 Петропавлівка

На тимчасово окупованих територіях Дворічанської та Петропавлівської громад Харківської області лише близько п’яти людей не можуть отримати пенсії, оскільки «Укрпошта» не має змоги доставити виплати. Крім того, якщо людина не забирає з відділення пенсію 6 місяців, Пенсійний фонд призупиняє виплати.

Як повідомляє медіа «Слобідський край», про це на брифінгу 19 липня розповіла перша заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області Галина Баєва.

– Наразі в області дуже мало таких людей, які не отримують пенсії. Це окуповані території Дворічанської та Петропавлівської громад. Там невиплачених пенсій – одиниці. Лише 4-5 осіб, які не отримують виплат, – зазначила Галина Баєва.

За її словами, це ті особи, які раніше отримували виплати через «Укрпошту». Своєю чергою, «Укрпошта» не може доставити виплати на окуповані території.

– Нарахування здійснюють щомісяця, але «Укрпошта» туди просто фізично не може доставити кошти, – додала перша заступниця начальника Пенсійного фонду в Харківській області.

Інші пенсіонери намагаються виїжджати з окупованих територій та відкривати рахунки в банках, після чого Пенсійний фонд починає перераховувати кошти на банківські установи, і людина може їх отримати тоді, коли вона зможе це зробити.

Якщо людина не забирає пенсії з відділень «Укрпошти» протягом шести місяців, Пенсійний фонд автоматично призупиняє виплати, однак продовжує їх нараховувати. Також призупиняється виплата пенсій, якщо виплати отримуються за довіреністю більше як рік.

– Або відповідно до угоди з банківськими установами, якщо пенсіонер протягом року не знімав кошти з рахунку, виплата пенсії через банківську установу призупиняється та направляється на поштове відділення, де особа-пенсіонер має отримати кошти, – пояснила Галина Баєва.

У такому разі отримувачу пенсій необхідно звернутися до Пенсійного фонду.

Це також стосується осіб, які виїхали за кордон.

– Приїхати з-за кордону можуть не всі, тому громадяни можуть звернутися з відповідними документами, які є підставою для проживання у відповідній країні, до консульства України на території цієї держави. У консульстві такі документи завіряються, направляються до Пенсійного фонду України, і ми відновлюємо виплату пенсій, – сказала Галина Баєва.

Раніше ми писали про те, скільки людей залишається у прифронтовій Дворічній та скільки пошкоджено будинків.

Також ми розповідали, що ворог цілеспрямовано знищує населені пункти Дворічанської громади, розташовані поблизу кордону з рф. Окупанти б’ють по житлових масивах та цивільному населенню, а селище Дворічна зруйноване майже повністю.

Раніше ми розповідали про Олега Гетту із села Петропавлівка, який вважає, що про своє життя в окупації треба написати книгу. До війни він щасливо мешкав з родиною у Петропавлівці, працював на залізниці, порався на городі, а до церкви ходив у вишиванці. Сповна своє колишнє щастя чоловік усвідомив, перебуваючи в російських застінках.

Новини Куп`янський район читайте у нас на сайті.