Новий рік у затишку й комфорті: у Пісочині дитячий будинок сімейного типу отримав сучасне житло

29.12.2020 15:53 Пісочин
Під новий 2021 рік у Харківському районі Харківської області один з дитячих будинків сімейного типу отримав нове сучасне просторе житло, де є все необхідне для комфортного життя та розвитку. А в діток, які там виховуються, тепер буде ще п’ять братів і сестричок, які зустрінуть Новий рік у затишному родинному колі.

Отримали свій простір

Кінець року, що минає, приніс по-справжньому радісну подію в життя пісочинського дитячого будинку сімейного типу мами-виховательки Оксани Єкімової, де виховуються п’ятеро дітей, позбавлених батьківського піклування. Це 15-річна Юлія Єрьоміна, сестри Терехови – 13-річна Іра та 10-річна Настя ‒ і брати Стороженки – восьмирічний Родіон і семирічний Микита. 25 грудня вони обзавелися новим двоповерховим будинком.

Ключі від нового житла цій великій сім’ї вручив Пісочинський селищний голова Олег Чернобай. Поздоровити новоселів з такою радісною подією приїхали голова Харківської обласної ради Артур Товмасян, заступник голови Харківської районної державної адміністрації Оксана Малишева, депутат Харківської облради Любов Канцедал, депутат Харківської районної ради Оксана Колесникова, делегована головою Харківської райради Володимиром Кацубою.

– Близько двох років реалізовувався цей проект, і от перед новим 2021 роком ця сім’я отримала новий комфортний двоповерховий будинок площею 215 квадратних метрів. Його було куплено у 2018 році за близько 2 мільйонів гривень – це субвенція з державного бюджету. А на ремонт і закупівлю всього необхідного використовувалися гроші з бюджету Пісочинської селищної ради, – розповів Артур Товмасян.

Читайте також: Чим запам’ятається 2020 рік Коломацькій громаді

У цьому просторому будинку є все необхідне для комфортного життя і розвитку – вісім кімнат, велика вітальня, три санвузли, кухня, світла столова, окрема кімната для навчання. Будинок оснащений меблями та сучасною побутовою технікою. За словами Олега Чернобая, під час ремонту враховували всі побажання мами-виховательки Оксани Єкімової, і якщо її щось не влаштовувало, то це обов’язково переробляли.

З нетерпінням чекали поповнення

Дитячий будинок сімейного типу Оксани Єкімової функціо­нує з грудня 2017-го. До цього сім’я жила в будинку самої мами-виховательки в Пісочині. У 2018 році жінка, яка за спеціальністю є вчителькою російської та англійської мови, виявила бажання виховувати ще більше дітей, а для цього була потрібна більша житлова площа. З цим питанням вона звернулася до Харківської райдержадміністрації – там пообіцяли допомогти. І от 28 грудня цей будинок сімейного типу вже в нових стінах поповнився ще п’ятьма дітками. Тож, Новий рік у родинному колі зустрічатимуть сестри і брат Замятіни – 15-річний Артем, 14-річна Юлія і 10-річна Ольга; а також брат і сестра Янковські ‒ 15-річна Світлана та дев’ятирічний Єгор. До цього вони перебували в Харківському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та в Мереф’янській центральній лікарні.

Читайте також: Щоб на вулицях було світло, а в школі – ефективно: як завершується 2020 рік для Циркунівської громади

– Цього місяця ми прийняли розпорядження, яким довлаштовуємо дитячий будинок п’ятьма дітками. Вони з нетерпінням чекали на цю зустріч і можливість зуст­ріти новорічні свята в родинному колі. Оскільки, що може бути краще новорічних свят? Тільки їх святкування великою, дружною родиною в новій затишній оселі, – зазначила Оксана Малишева. – Загалом у Харківському районі в нас склалася така добра традиція – дітки новорічні свята зустрічають з новими родинами. Перед новим 2019 роком ми довлаштовували дітей до нової родини в Південному. Думали, щоб зробити це вже в новому році, але мама пообіцяла діткам новорічну ялинку і свято в колі сім’ї. Тут також вийшло дуже символічно, що Новий рік ще п’ятеро діточок зустрічатимуть удома.

Мама-вихователька Оксана Єкімова просто в захваті від нового будинку, а її діти з нетерпінням чекали на нових членів родини.

Читайте також: «Дороги в пріоритеті, але і про інше не забуваємо»: що змінилося в Старовірівській громаді за 2020 рік

– У мене виникло бажання взяти ще діток, до того ж мої переймалися за інших, які залишилися в дитячих будинках. Харківська райдержадміністрація відреагувала миттєво – сказали, що ми поповнимося, буде новий будинок. І от ми в ньому, він просто розкішний. Місця вистачить усім. Звісно, є ще речі, які нам потрібні для облаш­тування будинку. Наприклад, нам потрібні нові комп’ютери. Також для онлайн-навчання не вистачає гаджетів – бажано, щоб у кожного був планшет. З великого хочеться холодильник або морозильну камеру, – поділилася думками Оксана Єкімова.

Шановні гості завітали до господарів нового будинку не з порожніми руками. Голова Харківської облради подарував плазмовий телевізор з виходом в Інтернет. Крім цього, дітки отримали різні настільні ігри – футбол, морський бій, монополію тощо. А Оксана Малишева подарувала малечі набори солодощів. Також не забули і про нових дітей цієї родини. Їх ласощі вже чекали на них під ялинкою.

 

– Ми одна велика родина, і дуже класно, що тепер живемо в такому великому, затишному та теплому будинку. Велике спасибі за це, – висловила враження 13-річна Ірина Терехова. – Нам захотілося поповнення, про що ми й попросили. Просто шкода дітей, у яких немає таких пік­лування і уваги. І ми хотіли, щоб у них з’явилися такі ж комфортні й затишні умови.

Піклування про знедолених дітей

Харківська районна влада постійно переймається і тримає під контролем ситуацію щодо соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. За словами начальника служби у справах дітей Харківської райдержадміністрації Людмили Калюжної, з 2017 року було розпочато роботу щодо забезпечення житлом дітей та осіб з числа дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. І перші гроші Харківський район отримав вже в 2017 році, і з цього дня розпочалися великі соціальні проекти на території Харківського району.

– Харківською районною державною адміністрацією вживаються максимальні заходи щодо піклування про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, як тільки була можливість освоїти кошти з державного бюджету, у грудні 2017 року було придбано чотири квартири та двоповерховий будинок для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це соціальне житло, там діти вже повнолітні, вони живуть самі, – розповіла Людмила Калюжна.

Читайте також: Як у Нововодолазькій громаді створюють маленькі дива

Також, за словами Оксани Малишевої, у райдержадміністрації роблять усе можливе для того, щоб дитина реалізувала своє право на сімейне виховання. Для цього на території району функціо­нують п’ять дитячих будинків сімейного типу (чотири в Пісочині й один у Південному) та чотири прийомні сім’ї (у Пісочині, Високому, Благодатному і Котлярах), у яких виховується 49 знедолених дітей.

У 2018 році за кошти з державного бюджету було придбано два будинки – у Пісочині й у місті Південному. Напередодні новорічних свят у кінці 2018-го до дитячого будинку в Південному було довлаштовано п’ятьох діточок. І вони зустрічали Новий рік у затишному будинку. Там близько 300 квадратних мет­рів, виховується 10 діточок.

– У жовтні 2020 року в Харківському районі було затверджено Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Харківському районі на 2020‒2021 роки. Це означає: якщо буде бюджет, залишиться тільки залучити кошти з різних джерел фінансування – державна субвенція, місцеві бюджети, співфінансування – і тоді діти зможуть продовжувати отримувати житло. Харківська райдержадміністрація і надалі працюватиме в цьому напрямі, щоб допомагати діточкам отримати турботу, увагу, затишок і почути теплі родинні серця, – запевнила Оксана Малишева.