«Директор школи» із Савинців постане перед судом за співпрацю з ворогом

03.02.2023 12:16 Савинці
Харківська обласна прокуратура направила до суду справу щодо 48-річного жителя селища Савинці Ізюмського району Харківської області, якій під час окупації співпрацював з ворогом.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури, передає «Слобідський край».

Слідством установлено, що чоловік погодився обійняти посаду директора місцевої школи і на своїй новій посаді запроваджував російські стандарти навчання та змушував педагогічний колектив школи працювати за російський планом навчання.

«Крім того, колаборант надавав вказівки персоналу зафарбувати синьо-жовті кольори на стінах класів та знищити всі куточки з українською символікою в школі. У плані роботи директора було вивчення всіх законів та нормативних актів для переходу навчального процесу в правове поле держави-агресора», – йдеться у повідомленні.

Савинці. Директор школи співпрацював з ворогом

Справу розгляне Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області.

Нагадаємо, у грудні слідчі повідомили про підозру в скоєнні злочину жителю селища Савинці, який добровільно впроваджував російські програми навчання в школі. А наприкінці жовтня правоохоронці викрили колаборанта, який під час окупації обіймав посаду «завідувача сектора житлово-комунального господарства» в Савинцях Харківської області. 

Нагадаємо також, що у Савинській громаді 108 домоволодінь знищено під фундамент. Найбільша кількість знищених вщент домоволодінь знаходиться в селах Залиман, Норцівка, Мирна Долина. 

Про головні новини Савинці та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.