У Савинській громаді 108 домоволодінь знищено під фундамент

11.01.2023 11:51 Савинці
У Савинській громаді Харківської області найбільша кількість знищених вщент домоволодінь знаходиться у селах Залиман, Норцівка, Мирна Долина.

Як зазначила кореспондентці медіа «Слобідський край» начальник Савинської селищної військової адміністрації Ізюмського району Оксана Супрун, унаслідок російської агресії в селищі Савинці та навколишніх населених пунктах громади понад 108 ущент знищених будівель.

Найбільше руйнувань у селах Залиман, Норцівка, Мирна Долина. У решті населених пунктів, зокрема Веселому та Морозівці, теж є потрапляння, але вони мають «точковий» характер.

За словами Оксани Супрун, дісталося не тільки приватним домоволодінням. У  Залимані повністю зруйнована школа. Директор школи Геннадій Клюєв, який теж втратив свій будинок через російську агресію, зумів вивезти  до безпечного місця шкільні меблі, приладдя, підручники тощо. Повністю вигорів освітній заклад у Вишневій, без вікон та дверей залишилася школа у Веселому. 

Зруйнована школа. Савиньски громада, село Залиман.

– Поки триває війна, не діють програми державної підтримки. За державні кошти жителям громади виділені тільки листи ОСБ і певна кількість вікон.  З державного бюджету відбудований міст між Савинцями і Залиманом, – розповіла «Слобідському краю» начальник Савинської селищної військової адміністрації Оксана Супрун.

Завдяки відновленому мосту вдалося передати залиманцям пільгові дрова. Вони передані тим мешканцям, які обігрівають своє житло печами на твердому паливі. Відпала необхідність в об’їзді протяжністю 60 км.

Наразі у селищі Савинці та інших населених пунктах громади  триває відновлення критичної і соціальної інфраструктури. Люди отримали можливість користуватися послугами аптеки, поштового відділення, відвідувати ринок, магазини. Також тривають перемовини з низкою автоперевізників, щоб відновити автобусне сполучення між Савинцями і Балаклією.

Савиньска громада, наслідки російських обстрілів, 2023

Нагадаємо, що в Савинській громаді у листопаді почала працювати Укрпошта, а також відновив роботу банкомат ПриватБанку.

Нагадаємо також, що у грудні слідчі повідомили про підозру в скоєнні злочину жителю селища Савинці, який добровільно впроваджував російські програми навчання в школі. А наприкінці жовтня правоохоронці викрили колаборанта, який під час окупації обіймав посаду «завідувача сектора житлово-комунального господарства» в Савинцях Харківської області. 

Про головні новини Савинці та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Тетяна Чмут