У Савинській громаді можуть закрити дві школи

25.05.2021 16:36 Савинці
Через нестачу учнів та фінансів у Савинській громаді Харківської області можуть закрити Вишнівську гімназію та Довгалівську філію Савинського ліцею. 25 травня ліквідацію шкіл «Слобідському краю» прокоментували в Савинській селищній раді.

У Савинській громаді наразі працюють сім шкіл, дві з них можуть закрити. Питання щодо ліквідації Вишнівської гімназії та Довгалівської філії КЗ «Савинський ліцей» на сесію селищної ради виносив очільник громади Юрій Матвієнко. Проте депутатський корпус цю пропозицію не підтримав.

– Порядок денний сесії ми отримали за півтора дня, тож вивчити питання закриття шкіл депутати не мали достатньо часу. Потрібно ж розібратися у всіх нюансах. Окрім цього, не було громадських обговорень, з батьками ніхто не спілкувався, – прокоментував «Слобідському краю» депутат Савинської селищної ради Євген Орлов. – Тож на сесії було вирішено поки відкласти це питання, провести громадські слухання тощо.

Читайте також: Борівські депутати проголосували за ліквідацію двох шкіл громади

Ініціативу про ліквідацію двох шкіл у громаді голова Савинської селищної ради аргументує економічними показниками. За його словами, на утримання одного учня в Довгалівській школі потрібно 105 тисяч гривень на рік, тоді як на навчання одного учня в опорній школі обходиться в 32 тисячі гривень на рік.

– У Довгалівській школі на одного вчителя припадає в середньому по два учні. Стан будівлі незадовільний, протікає дах тощо. Якість освіти в Савинському ліцеї на порядок вища, – підкреслив у коментарі «Слобідському краю» Савинський селищний голова Юрій Матвієнко.

Він зазначив, що громада організує підвіз школярів із сіл Вишнева та Довголівка до навчальних закладів в інших населених пунктах громади. Наразі, за словами Юрія Матвієнка, в громаді нараховується близько 500 учнів, тоді як проєктне завантаження Савинського ліцею складає 800 учнів.

Також голова повідомив, що освітньої субвенції у 24 мільйони гривень, яку отримала громада, не вистачає на заробітну плату вчителям.

Автор: Юлія Міронюк