У Савинській громаді сонячна батарея зекономила 20 тисяч бюджетних коштів

10.07.2024 18:15 Савинці
Сонячна батарея у селі Залиман Савинської громади/Фото: Слобідський край Сонячна батарея у селі Залиман Савинської громади/Фото: Слобідський край

У селі Залиман Савинської  громади Ізюмського району експлуатується сонячна батарея. За неповних три місяці було згенеровано 2926,4 кВт-години сонячної енергії, або майже три мегавати електроенергії. У перерахунку на гривні за тарифом сім гривень вісім копійок за кіловат економія склала 20 тисяч гривень.   

Про це медіа «Слобідський край» розповіла начальник Савинської селищної військової адміністрації Оксана Супрун.

  – Встановлення сонячних панелей, придбання, монтаж, налаштування сонячної електростанції ми розпочали у минулому році. Торік восени ми її встановили, але запустили в дію тільки навесні після проведення пусконалагоджувальних робіт. Сонячна батарея виправдала себе, і це при тому, що поки що не йдеться про чисту економію. Система ще не повністю переобладнана. Але ми працюємо над тим, щоб не брати енергію з мережі, а задовольняти потреби винятково сонячною енергією. Завдяки проєкту «Вода із сонця» залиманці залишаються з водою навіть за відсутності світла, – зазначає Оксана Супрун.

Ідеться про економічний ефект всього лише від роботи однієї сонячної батареї за неповних три місяці. Усього свердловин тринадцять, тож якщо на кожній буде встановлена сонячна панель, економія місцевого бюджету зросте в рази.

  – Міжнародні донори, які постійно цікавляться доцільністю вкладення своїх коштів у реалізацію наших проєктів, задоволені таким результатом. Сподіваюсь, співпраця  у цьому напрямку продовжиться, – говорить очільниця Савинської громади.

Нагадаємо, що жителі Солоницівки озвучили свої бачення майбутнього розвитку громади.

Також нагадаємо, що у деокупованому Ізюмі розпочалися роботи з відновлення Молодіжного центру.

Оперативні новини читайте в нашому Telegram

Автор: Тетяна Чмут