У Савинській громаді вирішили перейменувати 35 вулиць та село

05.04.2024 12:50 Савинці
Зображення: Слобідський край Зображення: Слобідський край

Рішення про перейменування були прийняті за ініціативою та активною участю громадськості. Увічнені імена героїв-захисників.

Про це медіа «Слобідський край» повідомила начальник Савинської селищної військової адміністрації Оксана Супрун.

Засідання топонімічної комісії в Савинській громаді відбулося 3 квітня. На її розгляд та громадське обговорення було винесено рішення про перейменування 35 вулиць, провулків, тупиків та одного населеного пункту. Було проведене громадське обговорення, запущена гугл-форма, якою скористалися 219 мешканців громади.

– Населений пункт – село Першотравневе Вишнівського старостинського округу, за ініціативи мешканців при обговоренні було обрано нову назву села – Затишне. Крім того, у нас були окремі звернення від жителів конкретних вулиць щодо бачення перейменування. Люди самоорганізовувалися, на чолі зі старшими вулиць, активними мешканцями, лідерами громадської думки. Проводили збори та приймали рішення, – зазначила Оксана Супрун.

Вона розповіла, що стосовно перейменування вулиць, до якого мешканці ставилися не зовсім прихильно, у громаді була проведена роз’яснювальна робота. У тому числі про те, що процес не вимагатиме додаткових витрат коштів та змін у документації.

– Навіть якщо людина продаватиме будинок, змінюватиме технічну документацію, то достатньо взяти довідку, – наголосила очільниця Савинської ТГ.

За її словами, у громаді були проведені громадські обговорення. Керівництво громади приймало заяви від громадян з пропозиціями щодо перейменування. Деякі вулиці отримали нові назви саме за ініціативою їх мешканців.

– Ми запропонували перейменування, які бачила топонімічна комісія. Не в усіх зійшлися думки з топонімічною комісією, люди запропонували свої назви, які сприймаються безпосередньо ними. Це дуже круто, вважаю, що це чудово! Прикладом у нас є такий мікрорайон Заяр у селищі Савинці, там вулиця Мічуріна. Ми запропонували перейменувати її у Заярну. Але мешканці дали свою пропозицію, що це має бути вулиця Кленова. Пропонували для вулиці  Тихонова нову назву – Тиха. Люди запропонували – вулиця Незалежності. Дуже приємно, що це було бачення громадян, які проживають безпосередньо на цій вулиці, що мешканці громади активно включилися у процес деколонізації, – зазначила керівниця громади.

З ініціативою присвоєння ім’я загиблих захисників України виступили безпосередньо мешканці громади, повідомила Оксана Супрун. У Вишневому буде вулиця Ігоря Єшка, у Морозівці – Петра Архіпова, у Савинцях – Дмитра Агеєва.

Вулиця Слобожанська у Савинцях, що не підлягала перейменуванню, була перейменована попередньою каденцією селищної ради, носитиме назву 25-ї Січославської бригади. Один з керівників цього підрозділу, який одним з перших звільняв Савинську громаду під час деокупації, проживає саме на цій вулиці. Громада підтримала, за пропозицію віддали 100 % голосів. Вулицю Пушкінську перейменували на Василя Стуса. Центральній найдовшій вулиці у Савинцях, що носила ім’я 20-ї гвардійської дивізії, повернули історичну назву – Харківська. 

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що мешканці Первомайського визначилися з новою назвою міста.