У селі Савинської громади встановлять нову водонапірну вежу

06.03.2024 16:50 Савинці
Оксана Супрун з представниками New Way/Фото: Савинська селищна військова адміністрація Оксана Супрун з представниками New Way/Фото: Савинська селищна військова адміністрація

У селі Довгалівка Савинської громади Ізюмського району  буде встановлена вежа Рожновського замість двох, термін експлуатації яких уже давно вичерпався. До того ж під час активних бойових дій вежі були пошкоджені ворожими обстрілами. Між Савинською селищною військовою адміністрацією і організацією New Way підписаний відповідний меморандум про співпрацю.  

Про це медіа «Слобідський край» повідомила начальник Савинської селищної військової адміністрації Оксана Супрун.

 – Вежі були встановлені в шістдесятих роках минулого століття. Термін їхньої експлуатації вже давно вичерпався. Починаючи з 2010 року, питання заміни водонапірних веж неодноразово порушувалося жителями громади перед депутатами усіх рівнів. Упродовж останніх місяців тривали перемовини з організацією New Way, і нарешті підписаний меморандум про співробітництво, згідно з яким наші партнери замінять 800 метрів водогону від сведловини до вежі і саму вежу, – розповідає очільниця Савинської адміністрації.
 
Нова вежа вирішить не тільки питання якості питної води, а й дозволить суттєво її економити. Посічені осколками вежі постійно фонтанують, що призводить до втрат води. 

Наразі триває тендерна процедура. Організація New Way повністю бере на себе всі фінасові витрати, а також визначається з підрядниками. У Савинській громаді ці партнери працюють не вперше: раніше вони відновили пошкоджене внаслідок активних бойових дій водопостачання у Залимані.

До війни в Довгалівці проживало 500 осіб, наразі – 334, із яких 140 – літні люди. Для того, аби не залишати місцевих жителів надовго без води, вежа буде встановлена на новому місці. Щонайбільше обійдеться одним днем, коли відбуватиметься переключення води. 

Нагадаємо, що у селі Іванівка Чкаловської громади встановлюють водонапірну башту. У селі давно існує проблема з водопостачанням. Наразі в населеному пункті встановлюють башту Рожновського за підтримки благодійників та місцевої влади. Раніше таку башту встановили у селі Михайлівка.  

Також нагадаємо, що у Золочівській громаді Харківської області встановили нову водонапірну башту.  Завдяки цьому покращиться якість води і буде безперебійне водопостачання.