Як у Шевченківській громаді можна відновити пошкоджені будинки

27.02.2024 10:49 Шевченкове
У Шевченковому є декілька шляхів відновлення постраждалих будинків/Слобідський край» У Шевченковому є декілька шляхів відновлення постраждалих будинків/Слобідський край»

У Шевченківській громаді розповіли про декілька шляхів відновлення житла, яке було пошкоджене внаслідок бойових дій.

 

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» начальник відділу планування соціально-економічного розвитку та залучення інвестицій Шевченківської селищної ради Сергій Барибін, наразі в громаді внаслідок бойових дій пошкоджено 1 070 об’єктів нерухомого майна, з них 890 – житловий фонд.

— 890 житлових будинків – це і квартири, і приватні домогосподарства. Загалом у нас пошкоджено 91 багатоквартирний будинок. В основному місця загального користування в багатоквартирних будинках — це пошкоджені дахи, вибиті вікна в під'їздах і вхідні двері, — каже Сергій Барибін.

Наразі селищна рада активно працює по залученню благодійних фондів для проведення відновлюваних робіт. Так, Данська рада у справах біженців планує провести ремонт у сотні домоволодінь. 

— Вони вже провели в 196 домівках ремонти і ще сто відновлять до березня 2024 року. У нас є три шляхи, як може людина відновити свою домівку. Перше, звернутися до військової адміністрації — ми складаємо акт та надаємо будівельні матеріали. Другий шлях, коли відновлення проводить благодійний фонд. Третій — заява на єВідновлення. Крім того, є такі благодійні фонди, які надають фінансову допомогу на відновлення, — зазначив він.

Утім більшість власників пошкоджених будинків віддають перевагу благодійним фондам. Адже в таких організаціях є власні будівельні матеріали, працівники та інструменти. Вони «заходять» в будинок та повністю його ремонтують.