Скандал у Пересічному: більше 300 жителів лишились без газу

11.10.2021 16:20 Солоницівка
Українська енергетика Українська енергетика
П’ятий день жителі селища Пересічне Харківської області лишаються без блакитного палива.

7 жовтня 306 жителям селища Пересічне відключили газопостачання. Про це «Слобідському краю» розповів голова Солоницівської громади Андрій Литвинов.

Читайте також: Комбайн загорівся в Ізюмському районі

За його словами, газопостачання у будинки обіцяли повернути вже наступного дня, 8 жовтня, після ремонту та регулювання обладнання на ГРП. 

— Але шестеро абонентів не допустили газовиків до помешкань, аби ті, відповідно до правил безпеки, могли перекрити та опломбувати крани. Цю проблему було вирішено, але пуск газопостачання відклався. Газовики повідомили, що підключать газопостачання тільки тим, хто уклав договір на технічне обслуговування. Це викликало негатив, тому сьогодні люди зібралися на акцію, де ведуть діалог із представниками компанії, — розповів Андрій Литвинов.

Станом на 16:00 11 жовтня ситуація із газопостачанням у селищі не вирішилась. За словами прессекретарки компанії «Харківгаз» Ольги Клименко, сьогодні працівники компанії здійснюють пуск газопостачання в ті домівки, де немає порушень.

— Відповідно до законодавства (ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», який вступив у дію з 2019 року), абоненти мають самостійно забезпечувати технічне обслуговування газових мереж та приладів. Це можливо шляхом укладення договорів між споживачем та газовою компанією або іншою спеціалізованою організацією, яка має дозвіл Державної служби України з питань праці. Ця послуга не безкоштовна. Але це обов’язок споживача, передбачений законом. У разі відсутності технічного обслуговування, компанія не може відновити газопостачання. Це передбачено пунктом 5.7 Правил безпеки системи газопостачання, — розповіла Ольга Клименко.

За її словами, станом на 16 годину близько 100 абонентів вже уклали відповідні договори на техобслуговування із «Харківгазом».