Із сільської бібліотеки у Протопопівці зробили сучасний читацький простір

14.06.2023 13:49 Солоницівка
Джерело: Солоницівська громада Джерело: Солоницівська громада

З квітня в Солоницівській громаді почали виводити з простою заклади культури. Бібліотека у селі Протопопівка, якій торік виповнилося 65 років, відкрилася після капітального ремонту.

Зробили ремонт та оновили меблі

Публічна бібліотека в селі Протопопівка Солоницівської громади багато років була для місцевих улюбленим місцем зустрічей та навчання. Утім, за словами начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Солоницівської селищної ради Наталії Плотнік, з часом вона почала втрачати свою привабливість та й потребувала серйозного ремонту. Через повномасштабну війну відновлення старої бібліотеки до її 65-річчя було, м’яко кажучи, не на часі.

– Підлога, стеля, стіни – все обвалювалося та потребувало ремонту. Тож, коли почали виводити з простою наші бібліотеки та клуби, одразу вирішили реанімувати бібліотеку в Протопопівці, – розповідає Наталія Плотнік.

У квітні селищна рада прийняла рішення про капітальний ремонт закладу. Кошти надали з місцевого бюджету.

– У бібліотеці замінили батареї опалення, зробили красиві стіни, відремонтували стелю та встановили нові світильники. На підлогу постелили лінолеум. Також замінили вікна та двері, – каже Наталія Плотнік.

Замінили у закладі й меблі, залишили лише дерев’яні стелажі, які купували якраз перед війною. Тепер з нового у бібліотеці – три столи зі стільцями та шість різнокольорових пуфиків.

– У бібліотеках нашої громади часто проводять різні тренінги, артпроєкти та обговорення. Ці пуфики можна виносити на вулицю, на території закладу є чудовий майданчик під деревами, щоб проводити заходи просто неба, – ділиться начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Солоницівської селищної ради.

Сільська бібліотека у Протопопівці

Тепер бібліотека має сучасний та креативний вигляд. Світлі стіни прикрашають дитячі малюнки учасників зразкового гуртка образотворчого мистецтва «Равлики». На підвіконнях новеньких великих вікон стоять квіти.

Крім того, в бібліотеці було розширено й оновлено книжковий фонд. З’явилися нові сучасні українські видання різних жанрів та тематик, що задовольняють потреби різних читачів.

– Ми задіяли дві зони стін, щоб робити міні-інсталяції. Одну стіну будемо використовувати під малюнки та плакати. Також цю зону можна використовувати для показу фільмів, мультиків через кінопроєктор. Другу стіну в самій читальній залі ми оформили різнокольоровими метеликами. Діти, коли будуть приходити на майстер-класи, зможуть і свого метелика туди приєднати, – розповідає Наталія Плотнік.

Декорації можуть змінюватися залежно від пори року або свята. Восени – листя, взимку – сніжинки, на День закоханих – серця. Так творча стіна буде постійно змінюватися завдяки роботам відвідувачів.

До слова, на відкритті бібліотеки була організована презентація нової книги «Джерельце життя» місцевого поета-аматора Петра Чорноволюка, яка вийшла з друку за підтримки Солоницівського селищного голови Андрія Литвинова. Поет усе життя захоплюється поезією та через неї висвітлює події, якими живе громада. Він активний читач та учасник поетичних клубів, що працюють у бібліотеках Протопопівки та Вільшан. Декілька книжок, завізованих автором, було подаровано бібліотекам громади.