Із сільської бібліотеки у Протопопівці зробили сучасний читацький простір
З квітня в Солоницівській громаді почали виводити з простою заклади культури. Бібліотека у селі Протопопівка, якій торік виповнилося 65 років, відкрилася після капітального ремонту.
Зробили ремонт та оновили меблі
Публічна бібліотека в селі Протопопівка Солоницівської громади багато років була для місцевих улюбленим місцем зустрічей та навчання. Утім, за словами начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Солоницівської селищної ради Наталії Плотнік, з часом вона почала втрачати свою привабливість та й потребувала серйозного ремонту. Через повномасштабну війну відновлення старої бібліотеки до її 65-річчя було, м’яко кажучи, не на часі.
– Підлога, стеля, стіни – все обвалювалося та потребувало ремонту. Тож, коли почали виводити з простою наші бібліотеки та клуби, одразу вирішили реанімувати бібліотеку в Протопопівці, – розповідає Наталія Плотнік.
У квітні селищна рада прийняла рішення про капітальний ремонт закладу. Кошти надали з місцевого бюджету.
– У бібліотеці замінили батареї опалення, зробили красиві стіни, відремонтували стелю та встановили нові світильники. На підлогу постелили лінолеум. Також замінили вікна та двері, – каже Наталія Плотнік.
Замінили у закладі й меблі, залишили лише дерев’яні стелажі, які купували якраз перед війною. Тепер з нового у бібліотеці – три столи зі стільцями та шість різнокольорових пуфиків.
– У бібліотеках нашої громади часто проводять різні тренінги, артпроєкти та обговорення. Ці пуфики можна виносити на вулицю, на території закладу є чудовий майданчик під деревами, щоб проводити заходи просто неба, – ділиться начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Солоницівської селищної ради.
Тепер бібліотека має сучасний та креативний вигляд. Світлі стіни прикрашають дитячі малюнки учасників зразкового гуртка образотворчого мистецтва «Равлики». На підвіконнях новеньких великих вікон стоять квіти.
Крім того, в бібліотеці було розширено й оновлено книжковий фонд. З’явилися нові сучасні українські видання різних жанрів та тематик, що задовольняють потреби різних читачів.
– Ми задіяли дві зони стін, щоб робити міні-інсталяції. Одну стіну будемо використовувати під малюнки та плакати. Також цю зону можна використовувати для показу фільмів, мультиків через кінопроєктор. Другу стіну в самій читальній залі ми оформили різнокольоровими метеликами. Діти, коли будуть приходити на майстер-класи, зможуть і свого метелика туди приєднати, – розповідає Наталія Плотнік.
Декорації можуть змінюватися залежно від пори року або свята. Восени – листя, взимку – сніжинки, на День закоханих – серця. Так творча стіна буде постійно змінюватися завдяки роботам відвідувачів.
До слова, на відкритті бібліотеки була організована презентація нової книги «Джерельце життя» місцевого поета-аматора Петра Чорноволюка, яка вийшла з друку за підтримки Солоницівського селищного голови Андрія Литвинова. Поет усе життя захоплюється поезією та через неї висвітлює події, якими живе громада. Він активний читач та учасник поетичних клубів, що працюють у бібліотеках Протопопівки та Вільшан. Декілька книжок, завізованих автором, було подаровано бібліотекам громади.