Нове медобладнання та ремонт доріг: як у Старовірівській громаді пройшов 2021 рік

23.12.2021 08:50 Старовірівка
Фото: Старовірівська сільська рада Фото: Старовірівська сільська рада

Рік, що минає, вийшов насиченим для Старовірівської громади Харківської області. Цьогоріч зробили серйозний акцент на сфері медицини і ремонті доріг, на що загалом пішло понад 18 мільйонів бюджетних коштів. Крім цього, в громаді реалізували перші проєкти Бюджету участі, в якому активну участь брали місцеві жителі.

Обладнання та автомобілі

На початку 2021 року в Старовірівській сільській територіальній громаді створили Центр первинної медико-санітарної допомоги, який об’єднав шість амбулаторій та вісім ФАПів. Цьогоріч завдяки активній роботі керівництва ТГ на чолі з головою Миколою Біндусом і депутатського корпусу медзаклади громади отримали нове медичне обладнання.

– Загальною проблемою для сільських закладів охорони здоров’я залишається низький рівень матеріально-технічної бази, забезпеченості обладнанням та медичною апаратурою, що не відповідає табелю оснащення тощо. Розуміючи це, депутатським корпусом сільської ради на початку року була прийнята Програма фінансової підтримки Центру ПМСД, – розповідає Старовірівський сільський голова Микола Біндус. – Мета Програми – підвищення доступу сільського населення до якісної медичної допомоги, модернізації та зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, оснащення їх необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, автотранспортом, поліпшення умов праці медичних працівників, що допоможе покращити якість та збільшити тривалість життя населення громади.

За словами головного лікаря ЦПМСД Віталія Середенка, цього року в кожну амбулаторію громади закупили дефібрилятори. Для амбулаторії в Старовірівці придбали спірометр MIR Spirobank II та монітор пацієнта STAR 8000F. Наступного року такі монітори мають з’явитися і в інших амбулато­ріях громади. У Караванську та Слобожанську амбулаторії купили по одному біохімічному напівавтоматичному аналізатору LabAnalyt-880. Крім цього, для медперсоналу громади були закуплені ноутбуки і БФП (сканер, принтер тощо). Також коштом місцевого бюджету для сімейних лікарів придбали два автомобілі «Рено Дастер», щоб можна було добиратися до пацієнтів.

Взаємодія з керівництвом громади

Як говорить головний лікар ЦПМСД, у громаді серйозно протистояли COVID-19, і завдяки місцевій владі медзаклади були завжди забезпечені необхідним.

– Кожен наш співробітник забезпечений не тільки масками, а й респіраторами, ми їх закупили близько трьох тисяч. Якщо в інших громадах є проблема з наявністю та використанням експрес-тестів для діагностики коронавірусу та забору мате­ріалу, то в нас такої проблеми немає. У нас завжди є ці експрес-тести. Також закупили необхідне обладнання в кабінет, де в нас роблять щеплення проти коронавірусу, – каже Віталій Сере­денко.

Наразі, за словами головного лікаря ЦПМСД, у громаді спостерігається зниження захворюваності на коронавірус. Якщо в середині осені було лабораторно підтверджено близько 50 випадків, це найбільший показник за час пандемії, зараз у легкій і середній формах хворіють три людини.

Як говорить Віталій Середенко, цьогоріч на медсферу разом із зарплатами медпрацівників з місцевого бюджету виділили понад 8 мільйонів гривень.

– Медицині приділяється серйозна увага з боку місцевої влади і Миколи Біндуса, зокрема. Я наведу ось такий приклад. Навіть у Харкові експрес-тестів для проведення діагностики на COVID-19 дуже рідко можна знайти в когось із сімейних лікарів. У нас завдяки взаємодії з керівництвом громади з цим жодних проблем немає. Коли закінчуються тести, то фінанси виділялися в необхідному обсязі для закупівлі нових. У нас ніколи не було з цим перебоїв, – зазначає Віталій Середенко.

Читайте також: У село – за біометрикою: у Старовірівці запускають видачу ID-паспортів

Які дороги ремонтували

Цьогоріч, як і в минулі роки, пріоритетним напрямом Старовірівської громади був ремонт доріг. За словами першого заступника сільського голови Олександра Гусєва, дороги ремонтувалися по всій громаді, включаючи три старостинські округи – Слобожанський, Станичненський та Охоченський, – які доєдналися до ТГ після виборів-2020. Тож у Миколаївському старостинському окрузі зробили середньо-поточний ремонт асфальтованої дороги по вулиці Піщаній. По Караванському округу також провели два поточні ремонти асфальтованої дороги, це вулиці Молодіжна та Харківська.

– Звісно, ми не забули і про нові наші три старостинські округи. Плануючи бюджет на 2021 рік, ми їх туди включили. Тож по Станичненському округу підсипали щебенем дороги на вулицях Гагаріна та Комарова. Там ґрунтові дороги, не було проїзду для «швидкої». Тим більше, що відділення пошти зараз закриваються, і тепер будуть пересувні, тому є велика потреба в дорогах з твердим покриттям, щоб дістатися до людей, – зауважує Олександр Гусєв. – На 860 тисяч гривень зробили середньо-поточний ремонт в’їзду в село Слобожанське. В Охоченському окрузі роботи велися на вулицях Зарічній та Зеленій, туди витрачено пів мільйона гривень на підсипку щебенем. Також облаштували під’їзд до залізничного вокзалу в селищі Палатки, це сім кілометрів від Старовірівки. Туди курсує наш соціальний автобус, тому була велика потреба в цьому ремонті. Загалом на ремонт доріг з місцевого бюджету виділили близько 10 мільйонів гривень.