Старовірівська громада першою на Харківщині купила машину «швидкої» – ФОТО

19.12.2020 09:53 Старовірівка
Фото: facebook.com/StarovirivskaOTG Фото: facebook.com/StarovirivskaOTG
Старовірівська територіальна громада Харківської області першою в регіоні власним коштом придбала автомобіль «швидкої» для Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Як розповів «СК» керівник Центру ВІктор Забашта, автомобіль буде укомплектований усім необхідним і відчутно відрізнятиметься від колишньої машини.

– Старовірівська громада – це перша в області, з якою ми домовились про придбання машини. Вони купили Ford, а ми обладнаємо машину, коли вони нам передадуть. Раніше був старенький УАЗ, а наразі людей обслуговуватиме абсолютно комфортабельна машина з новітнім обладнанням. Там буде кардіограф, дефібрилятор, монітор спостереження, крісло-каталка, якого не було в старій машині, тощо, – каже Віктор Забашта.

Читайте також: Нових хворих на коронавірус виявили у 16 районах Харківщини

Він також розповів про плюси нової машини для людей.

– Звісно, тепер бригада приїжджатиме на виклики швидше, не за 20 хвилин, а за 10. Утім ще більш важливіше інше. Кожна госпіталізація передбачає, що хворого везуть, як мінімум, у Нову Водолагу або Красноград, але частіше за все у Харків. На колишній машині цього зробити було практично неможливо, тому бригади зустрічали і перекладали хворих та постраждалих в інші карети. Ще дуже важливий час, оскільки чим швидше ми доставимо хворого, наприклад, з гострим інфарктом чи інсультом, то значно підвищуються шанси врятувати пацієнта, – розповів керівник Центру.

Як повідомили в Старовірівській громаді, на придбання машини із сільського бюджету виділили 1 мільйон 900 тисяч гривень. Наразі автомобіль проходить різноманітні реєстрації і орієнтовно буде переданий Центру в кінці січня 2021 року. Новий автомобіль базуватиметься на підстанції швидкої допомоги в Старовірівці.

Читайте також: У Вовчанському районі на водосховищі загинув рибалка

Автор: Савелій Мякушко