У Старовірівській громаді з’явився автомобіль для транспортування лежачих хворих

19.02.2023 12:54 Старовірівка
Фото: Старовірівська сільська рада Фото: Старовірівська сільська рада
Старовірівська територіальна громада Харківської області отримала від благодійників санітарний автомобіль. Ним безкоштовно перевозитимуть лежачих хворих, які проживають у цій ТГ.

Про це медіа «Слобідський край» розповів головний лікар ЦПМСД Старовірівської сільської ради Віталій Середенко.

В середині лютого Старовірівська територіальна громада від благодійного фонду «Nova Ukraine» отримала автомобіль Renault Trafic, 2016 року випуску, для забезпечення соціальних потреб населення.

– Ще до початку війни порушувалося питання забезпечення мешканців санітарним транспортом. Наразі більшість жителів громади це люди похилого віку. І іноді виходило так, що треба було чи забрати з лікарні, чи відвезти туди лежачого хворого. А це не входить в обов’язки швидкої допомоги. Коли почалася війна, з’явилася ще більша потреба в цьому транспорті, оскільки збільшилося населення за рахунок переселенців. І завдяки благодійника нам удалося отримати такий автомобіль для транспортування лежачих хворих, – розповів медіа «Слобідський край» Віталій Середенко.

Транспортування хворих буде безкоштовним.

– Це не швидка допомога, а просто санітарний автомобіль, який обладнаний тільки ношами. До нас найближча лікарня в Новій Водолазі. Нещодавно трьох мешканців нашої ТГ після інсульту, вони лежачі, треба було доставити додому після проходження лікування. Наразі ми це будемо робити цим транспортом, а до цього людям треба було за власний кошт шукати автівку. Також, наприклад, якщо в нашу громаду приїдуть вузькопрофільні лікарі, наприклад, травматолог чи невропатолог, ми цим транспортом можемо привезти лежачу людину на консультацію. Транспортування хворих з нашої громади, це стосується і переселенців, і місцевих, буде безкоштовним. Для мешканців сусідніх ТГ це буде платна послуга, – ділиться головний лікар ЦПМСД.

Віталій Середенко каже, що у майбутньому є плани встановити на амбулаторії сонячні батареї та обладнати додаткові фізіотерапевтичні кабінети.

Нагадаємо, раніше ми писали, що між Старовірівкою та Новою Водолагою курсує соціальний автобус. Також відновлюють автобусне сполучення між Харковом і Сахновщиною. А минулого місяця школи Старовірівської громади отримали бензинові генератори.

Більше новин села Старовірівка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.