На Валківщині посадили сад на гроші односельця, який зараз воює на передовій

22.04.2022 15:30 Валки

У селі Високопілля Харківської області мешканці посадили фруктовий сад, який отримав назву "Валентинів сад" на честь воїна-односельця, який зараз на передовій.

Про те, як пенсіонерка з Бурштина надіслала до Харкова саджанці, та про те, що їх висадили на майдані Свободи, багато писали. А от історія про те, як у селі на Валківщині був посаджений фруктовий сад за кошти воїна-односельця, не мала такого широкого розголосу, але вона надихає не менше. Ця історія – дивовижна: адже вона про те, що навіть під час війни можуть здійснюватися мрії мирного часу, а характер людини розкривається під час найтяжчих випробувань для країни. 

Наприкінці грудня минулого року, коли Анатолія Скрипника тільки-но обрали старостою Високопільського округу Валківської міської ради, він розповів «Слобідському краю», що його мрія – здійснити благоустрій у селах, щоб життя було комфортним. Щоб люди бачили, що зроблено і що буде робитися, він налаштував комунікацію, створивши групу у Фейсбуці та Вайбері, де обговорювалися всі питання. Одне із завдань, яке поставив тоді для себе новообраний староста, – посадити у Високопіллі сад для мещканців. Ще восени добровольці разом зі старостою вирубили хащі на ділянці за дитячим садком: саме тут навесні збиралися посадити сад. 

Читайте також: У Богодухівській громаді приводять до ладу міський стадіон

...Почалася війна, і в старости клопоту додалося: на Валківщині було відносно тихо, сюди почали приїжджати переселенці з Харкова та інших «гарячих» місць. Високопільський старостинський округ прийняв 1700 переселенців – це тільки офіційних. Усіх треба було розселити, допомогти налагодити життя, організувати гуманітарну допомогу. «У нас тількі в школі зараз живуть 55 людей та у Перекіпу в дитячому садку – 11, інших по хатах розібрали», – ділиться староста.

Але мрія про фруктовий сад для мешканців не покидала думок старости. І тільки-но потеплішало надворі, він вирішив, що війна-війною, а про майбутнє треба думати вже зараз. 

– Я кинув пропозицію у місцевій вайбер-групі, просив у людей допомогу у вигляді фруктових саджанців, – розповідає Анатолій. – Був здивований, адже люди мою пропозицію підтримали. А ввечері мені зателефонував наш односелець Валентин Лукавенко, який зараз перебуває у ЗСУ на передовій. Він сказав, що хоче взяти участь  у цій справі та дасть грошей, щоб ми мали змогу купити саджанці фруктових дерев! Він переказав п’ять тисяч гривень, і ми на ці гроші купили в розпліднику 60 саджанців.