Амбулаторія у Великобурлуцькій громаді отримала медичне обладнання

30.11.2023 10:19 Великий Бурлук
Фото: Великобурлуцька селищна рада Фото: Великобурлуцька селищна рада

Шипуватська амбулаторія Харківської області загальної практики сімейної медицини поповнилася новим медичним обладнання: піклфлоуметром, вагами тощо.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Великобурлуцької селищної військової адміністрації Віктор Терещенко.

Цьогоріч Великобурлуцька громада брала участь у проєкті «Медичний огляд – важливий етап у профілактиці та лікуванні захворювань». Завдяки цьому конкурсу Шипуватська амбулаторія отримала пікфлоуметр (апарат для визначення функції дихання), електронний термометр, ваги з ростоміром, електронні дитячі ваги для немовлят, медичну шафу.

– До амбулаторії в Шипуватому відноситься шість населених пунктів, це понад дві тисячі жителів, у тому числі діти, люди похилого віку, особи з інвалідністю. Нове обладнання  дасть нам можливість проводити профілактичні огляди і взагалі огляди дорослих та дітей. Зокрема, пікфлоуметр допомагає оцінити функцію легенів. Це дуже важливо для пацієнтів з бронхіальною астмою та хронічними обструктивними захворюваннями легень. Плюс ми живемо в епоху коронавірусу, тому це обладнання вкрай актуальне, – розповідає медіа «Слобідський край» Віктор Терещенко. 

Він каже, щось з отриманого обладнання в амбулаторії якесь було, але вкрай застаріле, а чогось не мали зовсім.

– Сучасне обладнання в нас у Великому Бурлуці, у віддалених медзакладах його немає. І відповідно реалізація цього проєкту дозволяє наблизити якість і кількість медичних послуг ближче до жителів громади. Тому в наступному році ми теж плануємо брати участь у цьому проєкті, – каже очільник Великобурлуцької громади.

Нагадаємо, у селищі Манченки жителі можуть здати аналізи крові безкоштовно. Також ми розповідали, який вигляд має центр «швидкої» на Північній Салтівці.

Автор: Савелій Мякушко