Шипуватому, Старому Мерчику та Олександрівці нададуть нове медичне обладнання

21.09.2023 15:21 Великий Бурлук

Великобурлуцька, Валківська та Золочівська громади Харківської області перемогли в конкурсі мінігрантів «Підтримка пунктів першої медичної допомоги у сільській місцевості».

Як повідомляє медіа «Слобідський край», Всеукраїнська асоціація громад провела конкурс мінігрантів у межах ініціативи міжнародної компанії «БАЙЄР» – «Підтримка пунктів першої медичної допомоги у сільській місцевості». З 81 учасника конкурсу обрали 14 переможців. Серед них, зокрема, Великобурлуцька, Валківська та Золочівська громади Харківської області.  Загальна сума на підтримку проектів-переможців складає  280 тисяч гривень. 

Так, Великобурлуцька громада подавала заявку «Медичний огляд – важливий етап у профілактиці та лікуванні захворювань». Тепер ТГ зможе закупити медичне обладнання (пікфлоуметр, ваги з ростоміром, електронні дитячі ваги та медичну шафу) для амбулаторії в селі Шипувате.

– Завдяки перемозі у цьому конкурсі необхідне обладнання ми зможемо закупити на 20 тисяч гривень. Амбулаторія у Шипуватому охоплює два старостинські округи, в які входять шість населених пунктів. Загалом обслуговується до двох тисяч мешканців. Там і дітки є, і хворі на астму, тому ми й обрали саме таке обладнання. Наразі чекаємо поки надійдуть кошти, щоб селищна рада змогла його закупити, – розповіла головна спеціалістка з питань інвестиційної діяльності загального відділу Великобурлуцької селищної ради Світлана Матяш.

А Золочівська громада передасть обладнання в Олександрівську амбулаторію. Нова техніка дозволить робити діагностику роботи серця.

– У період інтенсивних ворожих обстрілів було пошкоджено будівлю медичного закладу, частина обладнання там не підлягає відновленню. Зараз у центрі округу та навколишніх селах проживає близько 700 людей. Прийом пацієнтів регулярно проводять сімейний лікар та медична сестра, – зазначили у Золочівській СВА.

Нагадаємо, Шевченківська громада отримає мобільну амбулаторію в рамках обласного конкурсу. 

Нагадаємо також, у Чкаловському відкрили оновлене приміщення «швидкої допомоги». 

Раніше ми писали, що у Великобурлуцькій громаді Харківської області йде підготовка до опалювального сезону 2023-2024 років.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану