Вело-флешмоб і масові гуляння: як у Великобурлуцькій громаді День молоді святкували

01.07.2021 13:39 Великий Бурлук
Фото: Великобурлуцька селищна рада Фото: Великобурлуцька селищна рада
27 червня у Великому Бурлуці Харківської області відзначали День молоді та День Конституції. У рамках святкування в громаді вперше пройшов вело-флешмоб, у якому взяли участь майже 50 людей. Також спортсмени змагалися в різних дисциплінах, а після на них чекав святковий концерт, польова каша і дискотека.

Жителі Великобурлуцької громади скучили за масовими гуляннями – гучних святкувань тут не було з початку пандемії коронавірусу, тобто з березня минулого року. І от випав слушний привід знову всією громадою зануритися у святкову атмосферу – масово відзначити День молоді та День Конституції України.

Організатори свята – Управління освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради – підготували унікальне явище для громади – вело-флешмоб. До слова, спортивні заходи і змагання є невід’ємною частиною свят у громаді, та й сам Великобурлуцький селищний голова є прихильником спорту і загалом здорового способу життя. Голова громади залюбки взяв участь і в цьому історичному велопробігу.

– Такого велопробігу ще ніколи не було в нашій громаді. Ми задумували його організувати ще в минулому році, але через карантин не змогли провести. А от зараз, коли ми в «зеленій» зоні і дозволено влаштовувати масові заходи, ми вирішили провести цей вело-флешмоб. Люди дуже скучили за подібним, – каже Великобурлуцький селищний голова Віктор Терещенко.

Читайте також: Понад 9 мільйонів гривень на дороги: у Циркунівській громаді стартує капітальний ремонт автошляхів

Наймолодшому учаснику шість років

Загалом у флешмобі взяли участь 49 велосипедистів різного віку, здебільшого це були школярі. Веломаршрут пролягав центральними вулицями Великого Бурлука – Парковою, Центральною, Сонячною – та окружною дорогою.

Організатори велопробігу відзначили учасників у кількох номінаціях. Найстаршим учасником вело-флешмобу став 65-річний Микола Пархоменко. Наймолодшим велосипедистом, який брав участь у велопробігу, був шестирічний Павло Хоменко. А найкреативнішою учасницею флешмобу визнали Яну Лавриненко. Жінка проїхала дистанцію разом зі своєю маленькою донькою Софійкою. Пані Яна на своєму залізному коні облаштувала ще одне місце для своєї дитини, і так разом вони й подолали весь маршрут. Як кажуть інші учасники, це було дуже мило. Номінантів нагородили Подяками селищного голови та заохочувальними призами.

Після флешмобу святкування продовжилися спортивними змаганнями. Так, Артем Добродушенко швидше за інших подолав відповідну дистанцію на велосипеді. У фігурному веденні велосипеда (тут треба було проїжджати між фішками) краще за інших себе проявив Назар Козловець.

Якщо в цих змаганнях брали участь підлітки 10–15 років, то в інших дисциплінах змагалися вже дорослі.

В армрестлінгу переміг Олег Лузанов. У підніманні та утриманні гирі рівних не було Андрію Чернявському. У гирьовому спорті серед жінок перемогу здобула Діана Чумакова, яка підняла 8-кілограмову гирю 107 разів за 5 хвилин. А першим серед чоловіків став Іван Волик, який за цей же час підняв снаряд 144 рази.

Після таких активностей спортсмени й гості безкоштовно підкріпилися польовою кашею, що організувала селищна рада.

А потім був концерт, підготовлений місцевою молоддю, і дискотека.

Відзначили найактивніших

Під час свята найактивнішим представникам молоді вручили пам’ятні відзнаки. За професіоналізм, майстерність, вагомий внесок у збереження і розвиток культури Великобурлуцької громади та популяризацію танцювального мистецтва Подяку селищного голови оголошено випускницям зразкового аматорського хореографічного колективу «Слов’яночка» Дар’ї Сорокіній та Дар’ї Лисяк.

Почесною грамотою Великобурлуцької селищної ради за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту територіальної громади та за І місце в обласній Спартакіаді «Козацькі розваги» відзначили Ярослава Стадніка та Михайла Демченка. Від селищного голови Віктора Терещенка ці спортсмени також отримали грошову винагороду.

У Великобурлуцькій селищній раді діє програма заохочування талановитих дітей, які беруть участь в обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах. І в рамках цього святкування діти отримали свої відзнаки.

– Цьогоріч ми започаткували програму щодо відзначення, матеріального заохочення художніх колективів та окремих осіб. І ми за перше півріччя на цьому святкуванні нагороджували дітей. Усього було відзначено 25 дітей. Вони отримали грамоти, подарунки та грошові винагороди, – розповідає головний спеціаліст управління освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради Оксана Бєлічко. – Така програма є не в кожній громаді, оскільки ті, хто дізнається, дуже дивуються і розпитують, як ми це придумали. Наприклад, коли на святкування до нас приїжджали з Куп’янської громади, розпитували про цю програму і сказали, що ми добре придумали, для дітей є стимул.

Озираючись на епідситуацію

За словами Віктора Терещенка, свято пройшло в хорошій веселій атмосфері, всім жителям громади сподобалося.

– Настрій у людей був гарний, святковий, усе пройшло добре. Ми тільки виходимо з карантину, деякі люди не хотіли брати участь у святкуванні, оскільки карантин в Україні діє до 31 серпня. Наші святкування проходили на вулиці, проводили цей захід, максимально дотримуючись усіх вимог «зеленої» зони, – каже очільник Великобурлуцької селищної ради.

Віктор Терещенко поділився планами щодо найближчих святкувань на території громади.

– Ми вирішили не відзначати свято Івана Купала. Подивимося, що буде з епідситуацією після Дня молоді, – підкреслює очільник Великобурлуцької громади. – До 30-річчя Незалежності України плануємо провести День громади і плануємо по старостинських округах проводити День села. Втім, звичайно, дивитимемося на ситуацію з коронавірусом і прийматимемо рішення щодо святкувань, беручи до уваги епідситуацію в громаді. Не зрозуміло, коли четверта хвиля накриє Україну і чи буде вона взагалі. За останні три тижні жодного нового випадку не виявили, все нормально, вакцинація йде, люди щеплюються.

Читайте також: У громаді на Харківщині скасували масове гуляння на Івана Купала через коронавірус

Допомога футболістам

Увага здоровому способу життя і спорту приділяється у Великобурлуцькій громаді не тільки на свята. За останні три місяці в громаді провели 15 різноманітних спортивних заходів і змагань, в яких взяло участь майже 1300 спортсменів.

– З квітня по червень проводили чемпіонати і змагання з волейболу, футболу, шашок, нард, настільного тенісу. Наша футзальна команда брала участь у фінальному етапі обласної Спартакіади з видів спорту, де здобула друге місце, – розповідає керівник управління освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради Олександр Мельников. – Загалом у нас серйозна увага приділяється розвитку спорту, і, звісно, роль першої скрипки в цьому грає наш голова Віктор Терещенко, який зажди йде назустріч спортсменам. Наприклад, наша команда грає в чемпіонаті Вовчанського району з футболу. До нього звернулися жителі Підсереднього з проханням допомогти з підвезенням команди на матчі. І Віктор Терещенко задовольнив прохання спортсменів.

Великобурлуцький селищний голова каже, що у планах громади є будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу, втім поки що місцевий бюджет направлений на інші потреби.

– Найголовніше наразі – нам треба належним чином підготувати ліцеї та школи до нового навчального року. Зараз останній рік, коли за програмою НУШ виділяють державну субвенцію. Потім треба дивитися, що можемо виділити на ці потреби з місцевого бюджету. Все-таки перші класи повинні бути на достатньому рівні – і проєктори, і ноутбуки, – наголошує Віктор Терещенко. – Загалом дуже складний бюджет, дивитимемося, як виконуватимемо його, і потім по можливості будемо підходити до інших проєктів. Уже не перший рік у наших планах є будівництво ФОКу. Працюємо в цьому напрямі, шукаємо гроші. Сам проєкт коштує мільйон гривень, коли вирішимо це питання, тоді вже можна буде шукати гроші безпосередньо на саме будівництво.

Автор:
Савелій Мякушко