У Великобурлуцькій громаді шукають засоби боротьби з бродячими собаками

02.12.2023 17:44 Великий Бурлук
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

Великобурлуцька громада на Харківщині потерпає від бродячих собак.

До керівництва громади надходять звернення мешканців щодо агресивних тварин, повідомляє «Слобідський край».

Як пояснили у громаді, питання безпритульних собак постало не сьогодні. Воно існувало і до повномасштабної війни. Тоді до громади запросили спеціалістів, які відловили близько 50 тварин, провели стерилізацію і кліпсування. Нині бродячих собак побільшало. Цьому сприяло і переміщення населення за межі громади. Не всі забрали із собою домашніх улюбленців. Люди жаліють тварин, що залишилися без господарів, годують їх, і ті збираються в зграї, стають небезпечними.

Зараз селищна рада шукає волонтерів, які могли б безкоштовно відловити, стерилізувати і кліпсувати безпритульних собак. Раніше процедура, надана спеціалістами, коштувала 1 200-1 300 грн за одну тварину. Нині послуга фахівця без урахування витрат на дорогу коштує 3 628 грн за одну тварину.

«Створення притулку для собак на території громади буде дорогим. В області притулок для тварин є лише у Харкові, де перебувають виключно безпритульні тварини з міста, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, що в одному з населених пунктів Великобурлуцької громади запровадили карантинні обмеження через випадок сказу тварин. Ми також писали, що у Кегичівській громаді хворий на сказ кіт вкусив жінку.

Автор: Дмитро Саломанка