Вільхуватка: як у прикордонній громаді проходить евакуація і кого запрошують на роботу

27.03.2024 13:05 Вільхуватка
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

У Вільхуватській громаді Куп'янського району завершується примусова евакуація сімей з дітьми із двадцяти чотирьох населених пунктів. Наразі в Анискиному залишаються дві родини з дітьми. Також триває обов 'язкова евакуація жителів з усієї Вільхуватської громади. Одночасно з цим для місцевого  ЦНАПу шукають спеціалістів з вищою освітою відповідного кваліфікаційного рівня.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Вільхуватської сільської військової адміністрації Євген Шаповал.

  – Наразі ми маємо два основних  напрямки діяльності: завершити примусову евакуацію сімей з дітьми із 24 населених пунктів громади і обо'язкову евакуацію жителів з усієї громади. У селі Анискине залишаються дві родини з дітьми. З ними неодноразово проводились роз'яснювальні бесіди і, нарешті, вдалося домогтися їхньої згоди на переїзд до безпечного місця. Також активно оповіщуємо населення громади про те, що триває обов'язкова евакуація. У разі, якщо людина відмовляється виїжджати, вимагаємо від неї письмову заяву про це своє рішення, –  розповідає начальник ВІльхуватської СВА Євген Шаповал.

Наразі у громаді залишаються 1850 людей. У місцевому ЦНАПі з'явились вакансії через те, що люди виїхали.

 – Основне, щоб мали вищу освіту відповідного кваліфікаційного рівня і не були помічені у колабораційній діяльності. Претенденти є. Поки що проводимо з ними співбесіди і одночасно ремонтуємо ЦНАП, зокрема, місця загального користування, – зазначає очільник Вільхуватської СВА.

Також у громаді, з урахуванням безпекової ситуації, приступили до робіт з благоустрою. Разом з комунальниками на цих роботах зайнята «Армія відновлення». На жаль, у громаді  разом з відновлювальними виникають ситуації, які знищують результати людської праці.

  – Учора у Чугунівці, яка знаходиться за кілометр від кордону з країною-агресором, спалахнула пожежа. Представники ДСНС туди не виїжджають, бо це кордон. Місцеві жителі, наразі їх залишається 17, своїми силами приборкали вогонь.  Пожежа знищила сінник, копицю сіна, частково – сарай,  – розповідає начальник Вільхуватської СВА.

Люди, які залишаються в громаді, постійно отримують гуманітарну допомогу. Кілька днів тому Національний благодійний фонд передав місцевим жителям засоби особистої гігієни і побутову хімію. Американські партнери пообіцяли передати генератори. 

Нагадаємо, що станом на 26 березня із двох прифронтових громад Куп'янського району вдалося вивезти вже 157 дітей. Ідеться про Вільхуватську громаду – 37 та Великобурлуцьку – 120.

Також нагадаємо, що у Харківській області розглядають можливість розпочати евакуацію з населених пунктів Богодухівського та Харківського районів, які перебувають під постійними ворожими обстрілами, в тому числі і в примусовий спосіб.