Дрони та обстріли: у яких умовах евакуюють тварин з Вовчанська та Липців

29.05.2024 14:19 Вовчанськ
Евакуація тварин з півночі Харківщини/ГО «Порятунок тварин Харків» Евакуація тварин з півночі Харківщини/ГО «Порятунок тварин Харків»

Під час евакуації тварин з Вовчанського та Липецького напрямків рятувальники часто потрапляють під ворожий вогонь. 

 

Як розповіла журналістці медіа «Слобідський край» представниця ГО «Порятунок тварин Харків» Ярина Вінтонюк, наразі евакуація тварин з Вовчанської та Липецької громад проходить у надскладних умовах. Станом на 28 травня рятувальники з організації вивезли звідти 1030 пухнастиків.

У нас працює два екіпажі рятувальників, це чотири людини. Під час останніх травневих евакуацій через ворожі прицільні обстріли було втрачено дві наші машини. Один бусик так і залишився у Вовчанську, довелося виходити звідти пішки. Другий раз вони туди заїжджали на легковій машині. Увечері окупанти почали їх прицільно обстрілювати з міномета, а також кружляв fpv-дрон, – розповідає Вінтонюк.

Через обстріли пробило колеса та дно машини. Утім, рятівникам вдалося на дисках виїхати з Вовчанська, де їх зустріла інша частина команди. Також Ярина Вінтонюк розповіла, як у Липцях під час евакуації почався ворожий обстріл. Самі рятувальники не постраждали, але уламкове поранення в голову отримав перехожий чоловік. Тоді рятівники вивезли чоловіка до медиків, наразі він перебуває на лікуванні.

Автор: Анастасія Хушану