На Харківському напрямку ворог застосовує тактику малих груп – комбат бригади «Спартан»

18.06.2024 12:21 Вовчанськ
Скрін з відео Скрін з відео

Про ситуацію на Харківському напрямку розповів командир 3-го батальйону оперативного призначення бригади «Спартан» Олександр Букатар.

Як передає «Слобідський край», що відбувається на Харківському напрямку, Олександр Букатар розповів в «Єдиних новинах» 17 червня.

Штурмові дії або намагання відновлення втрачених позицій ворогом постійно відбуваються, переважно це малі піхотні групи. Логістика в них працює дуже важко, тому що логістичне плече в них велике, ми їх бачимо заздалегідь і намагаємось знищувати ще на початку, вони дуже мало застосовують техніку і лише колісну – цивільні «буханки», «Урали» тощо, – розповів Олександр Букатар.

Також він розповів про особливості застосування ворогом розвідувальних безпілотників.

На даний час відомо про три види безпілотників, це Орлан, Зала та Суперкам. Усі вони використовуються у нас на лінії зіткнення, ворог намагається запустити їх далеко в тил. Це такий дієвий розвідувальний БПЛА. Якщо ми беремо Орлан – це їх стара розробка, вони мають свою ефективність, але вони застарілі, використовуються на малому двигуні внутрішнього згоряння, їх можна почути і спостерігати. То Зала і Суперкам це більш нова їх розробка, що ускладнює їх виявлення і знищення, розповів військовий. 

Загалом, за словами Олександра Букатара, на Харківському напрямку ситуація стабільна, Сили оборони контролюють ворога ще на підступах до наших позицій.

Нагадаємо, 18 червня на Харківському напрямку ворог 14 разів атакував позиції ЗСУ у районі міста Вовчанськ та один раз поблизу села Липці.