«Відновити газопостачання у Вовчанську поки неможливо», – Синєгубов

14.09.2023 16:22 Вовчанськ

У Вовчанську Харківської області другу зиму не буде газопостачання. Раніше його забезпечували газом від ГРС Шебекіно, що в бєлгородській області росії.

Про це під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України сказав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, повідомляє  «Слобідський край».

Вовчанськ другу зиму буде без газопостачання. Минулого року мешканців громади забезпечили буржуйками, генераторами та дровами, надавали ковдри, продукти. Цієї зими також планують надати людям усе необхідне. 

Проте газопостачання наразі відновити там неможливо, каже Синєгубов, адже місцева ГРС – єдина в Україні, що не підключена до газотранспортної системи України.

«У 2015 році був проєкт Нафтогазу, щоб підвести газ туди від України, але реалізований він так і не був. Тому в таких умовах відновлення газопостачання неможливе, ми наразі працюємо над посиленням там електроживлення, щоб підводити опалення через електроенергію та модульні котельні. 2022 рік показав ефективність цього підходу», – говорить начальник ХОВА.

Раніше ми писали, що Вовчанська громада готується до зими без опалення та потребує буржуйок та обігрівачів.

А також про те, що прикордонні села Захарівка, Іванівка, Василівка, Благодатне Вовчанської громади залишаються знеструмленими через пошкодження високовольтної лінії електропередачі, розташованій майже на кордоні з рф.

Більше новин Вовчанськ читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко