З прифронтової Вовчанської громади не хочуть виїжджати останні п’ять сімей з дітьми

01.08.2023 15:21 Вовчанськ
Фото: Національна поліція Харківської області Фото: Національна поліція Харківської області

З Вовчанської громади Харківської області, де була оголошена примусова евакуація дітей, не хочуть виїжджати останні п’ять сімей.   

Про це в ефірі національного телемарафону розповів начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, повідомляє «Слобідський край».

«З Вовчанського напрямку завершуємо евакуацію дітей, яку ми оголосили обов’язковою. Звідти ми вже вивели 184 дитини з батьками.  На жаль, у нас залишається ще п’ять сімей, які всіляко пручаються і не хочуть виїжджати. Наші правоохоронці пояснюють, що це лише задля безпеки дітей», - говорить Синєгубов.

Він зазначив, що евакуйованим сім’ям надають все необхідне для подальшого життя та наголосив, що нині залишатися у прифронтових населених пунктах небезпечно.

«У нас є сумні приклади того, коли ми так само евакуйовували дітей з прикордонних населених пунктів на Куп’янському напрямку. Одна сім’я повернулася, щоб доглянути город, був «приліт» і хлопчик 14 років загинув на місці. Ми всіляко пояснюємо, що це небезпечно. Ми зможемо надати всі умови для тимчасового проживання, для організації навчання дітей. Однак в тих умовах, в яких вони перебувають, за 3-5 кілометри від кордону з рф наразі небезпечно залишатися», - каже начальник ХОВА.

Раніше ми писали, що 17 липня у Вовчанській громаді оголосили примусову евакуацію дітей.

Рішення про обов’язкову евакуацію дітей з окремих 9 населених пунктів Вовчанської громади ухвалили на Раді оборони. Людей розселяють у Харкові, проте за бажанням вони можуть поїхати і в Полтавську, Рівненську й інші регіони. Також родинам надають гуманітарну та іншу допомогу. 

Також ми писали, що 21 липня евакуаційні групи волонтерів вивезли з Вовчанської громади 28 людей, з яких 18 дітей.

Більше новин Вовчанськ читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко