У Зачепилівській громаді планують установити 10 об’єктів водопостачання

23.02.2023 10:54 Зачепилівка
Фото: biz.liga.net Фото: biz.liga.net
Очільниця Зачепилівської територіальної громади Харківської області Олена Петренко розповіла, як для ТГ пройшов рік війни. Також вона поділилася планами на майбутнє.

Як передає медіа «Слобідський край», із перших днів війни Зачепилівська громада стала справжнім прихистком для внутрішньо переміщених осіб. За словами очільниці ТГ Олени Петренко, пік напливу ВПО припав на травень – червень. Тоді їх у громаді проживало близько 7000, наразі – близько 3000. Усе вільне житло на території ТГ, до останнього покинутого будиночка, розібрали.

– Водночас з поселенням приїжджих ми займалися «гуманітаркою». Наша ТГ стала першою в Красноградському районі, яка отримала допомогу з Європи. Коли ВПО заїжджали, ми їх забезпечували пакетом з необхідними речами: засоби гігієни, харчові продукти тощо. Далі видачу гумдопомоги здійснювали періодично, в межах отримання нових вантажів. Чим можемо допомагаємо нашим військовим та їх сім’ям.  Також ми стали певним хабом у наданні допомоги громадам Харківської області та місту Харків, – розповіла медіа «Слобідський край» Олена Петренко.

Крім цих справ, значна увага приділялася водозабезпеченню населення. За кошти місцевого бюджету проведено реконструкцію артсвердловини в селі Миколаївка, встановлено водонапірну вежу Рожновського об’ємом 15 кубічних метрів, водонапірний резервуар у селі Кочетівка. Індивідуально співпрацювали з мешканцями села Устимівка. Літом прокопали траншею, жителі закупили труби і все необхідне. Навесні, за словами Олени Петренко, людям проведуть воду. Селищна рада налагодила співпрацю з американською компанією Water Mission. За донорські кошти планується встановити 10 об’єктів водопостачання. Це підвищить якість води та безперебійне водопостачання для жителів сільських територій.

Нагадаємо, раніше ми писали, що між Старовірівкою та Новою Водолагою курсує соціальний автобус. Також відновлюють автобусне сполучення між Харковом і Сахновщиною. А минулого місяця школи Старовірівської громади отримали бензинові генератори.

Більше новин селища Зачепилівка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.