У громаді Харківської області родинам загиблих захисників виплачують компенсацію

02.08.2022 18:32 Зміїв
Фото: brovary.net.ua Фото: brovary.net.ua
З бюджету Зміївської міської ради Харківської області виділяють грошову компенсацію родинам загиблих воїнів.

31 липня Зміївська територіальна громада вперше за понад п’ять місяців війни постраждала від дій російських окупантів. Вони обстріляли одне із сіл ТГ, унаслідок чого пошкоджено майно фермерського господарства та сусідні будинки. 

У кінці минулого місяця розширився перелік громад Харківщини, куди прилітають снаряди російських окупантів. 31 липня на територію села Бутівка Зміївської громади було два прильоти ракет. Про це «Слобідському краю» повідомив Зміївський міський голова Павло Голодніков.

– До цього в нас у поля прилітало, а це перші прильоти, коли пошкоджено майно і прилетіло на територію населеного пункту. 31 липня о 4:00 влучили у фермерське господарство, повністю зруйнована вагова, також побита сільгосптехніка. Крім цього, пошкоджені вікна в сусідніх будинках. Наразі все це описуємо, актуємо. Також пошкоджено вісім вікон у комунальному закладі. Працюємо з підрядною організацією, щоб вони надали інформацію скільки це коштуватиме, аби надалі шукати можливість профінансувати заміну цих вікон, – розповідає Павло Голодніков.

Паніки немає

Наразі в Зміївській громаді проживає понад 50 тисяч людей, до війни там мешкало 41 тисяча жителів.

– У громаді офіційно зареєстровано 16 тисяч 200 внутрішньо переміщених осіб, левова частка з них – це діти і жінки. Припускаю, що загалом в громаді проживає 18-19 тисяч переселенців, оскільки велика кількість людей не реєструється, перебуваючи на дачах, адже там нема поштової адреси. Щодо наших місцевих, які виїхали після 24 лютого, офіційної інформації немає. Зі спілкування з людьми я припускаю, що виїхало десь 15-20 відсотків місцевого населення, – каже Павло Голодніков.

Керівник громади наголошує, що масового виїзду людей після обстрілу Бутівки не спостерігалося.

– Паніки серед населення не було. На щастя, обійшлося без поранених і загиблих. Так, багато було телефонних дзвінків і повідомлень у соцмеражах, але жителів заспокоїли. Всі розуміють що це ракети, які на території України літають понад п’ять останніх місяців. Це не артилерія, не РСЗО, а саме ракети. Тому поки все спокійно, працюємо далі, – ділиться Павло Голодніков.

Читайте також: Окупанти обстріляли селище у Харківській області: пошкоджені будинок та автівка

Компенсація родинам загиблих

Без огляду на непросту ситуації, в Зміївській громаді шукають можливості матеріально підтримувати окремі категорії своїх мешканців. 2 серпня відбулося засідання виконавчого комітету Зміївської міської ради, на якому розглянули дев’ять питань порядку денного. Серед них – заяви щодо надання матеріальної допомоги. По 10 тисяч гривень з місцевого бюджету отримають родини двох загиблих воїнів, які проживали на території Зміївської громади. Також з бюджету виділять кошти на лікування хворим і сім'ям, які опинилися в скрутному матеріальному становищі.

– Ми виділяємо по 10 тисяч гривень компенсації з місцевого бюджету родинам загиблих бійців, що боронили нашу країну. Розуміємо, що родині потрібен час, аби оформити виплати, передбачені державою, а гроші необхідні терміново. Ми всім кажемо, щоб люди через старост зверталися і подавали заявку на отримання цієї компенсації. Загалом за час війни загинуло 17 жителів Зміївської громади, ще троє пропали безвісти, – повідомив Павло Голодніков.