У Зміївській громаді почали перейменовувати вулиці

10.06.2022 20:30 Зміїв
Фото: https://zmiiv.gromada.group/ Фото: https://zmiiv.gromada.group/
У прес-службі Зміївської міської ради, що в Харківській області, повідомили, що відповідно до ЗУ "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки" на території Зміївської громади низку об'єктів буде перейменовано.

Повідомляється, що до цього переліку відносяться назви, які безпосередньо пов'язані з комуністичним та тоталітарним режимом, містять назви його органів, влади та імена діячів, уславлюють події і пам'ятні дати, пов'язані з тоталітарним культом. Так, дотримуючись норм Закону, на виконавчому комітеті Зміївської міської ради було прийнято рішення скласти перелік вулиць, які підпадають під норму декомунізації.

Дане питання відпрацювала спеціальна комісія. Наразі вже визначилися з переліком вулиць, а також з тим, що частині з них повернуть їх історичні назви. Так найбільша кількість з них знаходяться у місті Зміїв та селі Таранівка. Остаточне рішення з цього питання буде прийнято після того, як нові назви пройдуть громадське обговорення.

У Змієві назву вулиці Революції пропонують змінити на Революцію Гідності.

  • Вулиці Сизранцева повернути історичну назву Нижня, або отамана Сірка.
  • Провулок Піонера назвати Свято-Троїцьким, а провулку Пролетарському і вулиці Пролетарській дати назву засновника міста Змієва Кіндрата Сулеми.
  • Пролетарське шосе, яке веде у бік села Соколове, запропонували перейменувати на Соколівське шосе.
  • Провулок адмірала Нахімова попередньо носитиме назву місцевого учителя Георгія Єрьоміна.
  • Вулицю Носика запропонували перейменувати на Степову.

Щодо Борівського старостинського округу, то перейменуванню підлягає вулиця Союзна, яка носитиме назву Лугова.

  • Провулок Кошового запропонували назвати Річним.

По Зідьківському старостинському округу до списку потрапила лише вулиця Колгоспна, яка стане Садовою. Вулицю з такою ж назвою має і Задінецький старостинський округ. Цього разу Колгоспну зміне назва Дачна.

  • Вулицю Щегельського перейменують на Лугову.
  • Вулицю і провулок Піонера – на вулицю Весняну і провулок Весняний.

У Таранівці ім'я Суворова мають одна вулиця і три провулки. Вулиця носитиме назву Василя Пустовойта, його ж ім'я матиме провулок Суворова № 1. Другий провулок назвуть Дачним, а провулок № 3 Суничним.

  • У Таранівці також одна вулиця і два Кутузівських провулки. Назву вулиці і першого провулку змінять на Муравську і Муравський. А другий провулок Кутузова стане Луговим.

У Бірківському старостинському округу жодна з вулиць не підлягатиме перейменуванню. Під знаком питання лише селище Першотравневе, яке вже давно у народі називають Спасівське (на честь каплиці Спасів Скит). Саме тому на комісії внесли пропозицію дати селищу народну назву.

У Зміївській міській раді ще раз нагадують, що всі запропоновані назви вулиць і провулків пройдуть громадське обговорення на місцях. Після цього буде прийнято остаточне рішення щодо змін.

Автор: Юлія Гнатченко

Теги: