Зміїв та громада готуються до ймовірних аварійних відключень світла

04.01.2023 16:52 Зміїв

З літа Зміївська громада Харківської області розпочала роботу із забезпечення критичної інфраструктури генераторами. Наразі до міста Зміїв надійшли генератори, які мають забезпечити місцеву лікарню, а також водозабір та свердловину. Тривають роботи з установлення обладнання.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Зміївського міського голову Павла Голоднікова.

На випадок чергової масштабної ракетної атаки російських військ на енергетичну інфраструктуру України Зміївська громада ще з літа 2022 року розпочала роботу із забезпечення критичної інфраструктури генераторами, щоб у разі аварійного відключення світла у мешканців Зміївщини був доступ до тепла та води.

— Пункти обігріву та «Пункти Незламності» також забезпечені всім необхідним. У разі необхідності, а саме за відсутності світла понад 24 години, будуть запущені генератори, й мешканці громади зможуть зарядити мобільні пристрої, зігрітися та випити гарячого чаю, – зазначає міський голова Змієва.

Для цього у середині грудня Зміїв отримав генератор потужністю 200 кіловатів від благодійного фонду «We Help Ukrainians», що має забезпечити лікарню та котельню неподалік від медзакладу безперебійною подачею електроенергії навіть у разі довготривалої відсутності електроенергії.

Наразі у громаді займаються налаштуванням генератора. Однак для його підключення до системи лікарні необхідно придбати додаткове обладнання, яке в Україні закупити неможливо. Адміністрація громади чекає на постачання обладнання з-за кордону.

— На жаль, навіть ураховуючи те, що нам вдалося забезпечити громаду потужними генераторами, ми не зможемо підтримувати цілодобову їхню роботу. У разі довготривалої відсутності електропостачання робота одного лише генератора потужністю 200 кВт буде коштувати на місяць близько мільйона гривень. Тож у випадках аварійних довготривалих відключень електроенергії ми розробили погодинний графік запуску генераторів, – зазначає Павло Голодніков.

Також генераторами забезпечили водозабір та свердловину, що знаходяться на одному з мікрорайонів міста Зміїв. Уже завершили монтаж та перевірку обладнання. Ще один додатковий мобільний генератор буде за необхідності забезпечувати водою інші райони Зміївської громади.

Нагадаємо, у лікарні Зміївської громади Харківської області повністю відновили вікна після російського ракетного обстрілу 7 вересня. 

Також жителі Зміївщини отримали першу партію дров за урядовою програмою забезпечення населення безоплатною деревиною на опалення.

Про головні новини Зміїв та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.