Зміївській громаді не вистачає генераторів для безперебійного водопостачання

07.12.2022 19:16 Зміїв

Зміївська громада Харківської області отримала у вигляді допомоги від ООН 32 генератори потужністю від 3 до 12 кВт.

Про забезпечення громади генераторами розповів Зміївський міський голова Павло Голодніков, повідомляє «Слобідський край».

За його словами, отримані генератори розподілили між організаціями та установами міста за принципом актуальності.

Зокрема, генератори були передані та встановлені у:

  • Черговій частині відділу поліції № 2.
  • Відділі в м. Зміїв Чугуївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат).
  • Управлінні державної казначейської служби України в Зміївському районі.
  • Котельні поліклінічного відділення.
  • Міській раді.
  • 9 старостатах громади.
  • Прокуратурі.
  • Більшості пунктів обігріву.

«Однак навіть ці генератори не можуть забезпечити повну роботу названих установ. Майже всі генератори, отримані в рамках міжнародної допомоги, є однофазними, хоча майже все обладнання (від насосів до котлів) є трифазне. Тому, наприклад, у міській раді такий генератор забезпечує лише роботу комп'ютерної техніки, однак з опаленням уже не допоможе. Така ж ситуація і в поліклініці, де котел, на жаль, теж трифазний, а генератор – однофазний», – ідеться у повідомленні.

Павло Голодніков підкреслив, що підключення генераторів пов'язане з низкою проблем і додаткових бюджетних витрат: забезпечення пально-мастильними матеріалами, оформлення техдокументації та інші технічні нюанси.

Наразі Зміївська міська рада проводить роботу із забезпечення насосних станцій більш потужними генераторами, аби до населення постачалась вода.

Нагадаємо, у Зміївській громаді 1 грудня відновили рух легкового автотранспорту по Задонецькому мосту. З понеділка, 5 грудня, міст буде відкритий для автобусів та вантажівок.

У лікарні Зміївської громади Харківської області повністю відновили вікна після російського ракетного обстрілу 7 вересня. 

Нагадаємо також, жителі Зміївщини отримали першу партію дров за урядовою програмою забезпечення населення безоплатною деревиною на опалення.