У двох селах Золочівської громади, де рік не було світла, відновили електропостачання

17.05.2023 14:56 Золочів
Фото: Віктор Коваленко Фото: Віктор Коваленко

Сьогодні, 17 травня, в двох селах Золочівської громади Харківської області – Костянтинівка і Сніги – відновили електропостачання. Там рік не було світла. Цього місяця планують заживити ще одно село.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.

– У двох населених пунктах Золочівської громади, що рік були без світла, відновлено  електропостачання. Це села Костянтинівка і Сніги Удянського старостинського округу, вони розташовані на лінії зіткнення з ворогом, там не вщухали ворожі обстріли, територія буквально начинена вибухівкою. Дуже значні об’єми робіт по розмінуванню провели підрозділи піротехніків, а вже потім до ремонту електромереж, у співпраці з обленерго, приступили місцеві енергетики. Інколи доводилося працювати під обстрілами артилерії, ризикуючи життям і здоров’ям, – розповів медіа «Слобідський край» Віктор Коваленко.

Наразі в цих селах проживає по шість людей, а до війни в Костянтинівці і Снігах мешкало 60 і 20 осіб відповідно.

Як каже очільник Золочівської громади, орієнтовно протягом травня повернуть світло і в село Андріївка.

– Ще три села залишаються без електропостачання: Басове, Сотницький Козачок та Гур'їв Козачок. Туди поки що виїжджати дуже-дуже небезпечно. Є велика загроза прямих обстрілів, оскільки Сотницький Козачок взагалі розташований на кордоні з рф, а Гур'їв Козачок і Басове – в 600 метрах і біля кілометру від кордону відповідно, – пояснює Віктор Коваленко.

Нагадаємо, у Золочеві врятували собаку, яку військові привезли ледь живою з Бахмута.  23 квітня окупанти обстріляли село Тимофіївка Золочівської громади Харківської області. Також нагадаємо, що у село Карасівка на Золочівщині електрики повертають світло.

Більше новин селища Золочів та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Савелій Мякушко