Встановлені особи дагестанців, які вбили 70-річного жителя Харківщини

28.02.2024 11:42 Золочів
Ці окупанти вбили літнього чоловіка на Харківщині / Фото: СБУ Ці окупанти вбили літнього чоловіка на Харківщині / Фото: СБУ

Служба безпеки встановила особи трьох російських окупантів, які навесні 2022 року масово викрадали та вбивали людей на окупованих територіях Харківської області.

Як розповів речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула, окупанти придушували опір місцевих мешканців та насильно схиляли їх до співпраці з окупаційною владою на території Дергачівського та Богодухівського районів, передає «Слобідський край».

Мова йде про трьох військовослужбовців 6-ї відокремленої танкової бригади збройних сил рф Рамазана Омарова, Алхаса Расулова, Ражаба Насридинова.

– У ході одного з таких «нальотів» на території села Макарове Золочівської громади зловмисники вдерлись до місцевої ферми та почали стріляти у бік стада худоби. У той час на фермі перебував охоронець, який зробив окупантам зауваження. Злочинці вирішили помститись чоловіку за його непокору. Через два дні вони вистежили охоронця по дорозі на роботу, і Омаров вистрелив у нього два рази. У той час двоє його спільників дбали про те, щоб не залишилося свідків їх звірства, – розповів Владислав Абдула.

У Харківській обласній прокуратурі повідомили, що всі троє окупантів уродженці республіки Дагестан, які служили у військовій частині № 54096 зс рф. 

3 травня 2022 року вони приїхали на автомобілі «Нива» до села Макарове з Козачої Лопані. Зауваження щодо стрілянини у бік стада їм зробив 70-річний чоловік, який доглядав за худобою.

– Вже 5 травня вони знову приїхали до села Макарове та побачили, що чоловік іде на роботу. 34-річний військовий вийшов з автівки і зробив два постріли у спину місцевому мешканцю. Потерпілий загинув на місці. Після цього окупанти почали штовхати загиблого ногами, перевіряючи, чи дійсно він помер. Переконавшись, що чоловік помер, вони поїхали з місця події, – розповіли у прокуратурі. 

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення зловмисників до відповідальності. Кожного з них буде знайдено і покарано.

Нагадаємо, у Харківській області правоохоронці викрили і затримали ворожого поплічника, який допомагав окупантам ремонтувати техніку, підбиту у боях за Харків.

Автор: Галина Гришко