З початку війни у Золочівській громаді пошкоджено чи зруйновано 750 будинків

09.06.2022 11:30 Золочів
Фото: Oleksii Kurtsev Фото: Oleksii Kurtsev
У Золочівській громаді продовжують фіксувати пошкодження будинків унаслідок ворожих обстрілів.

Як повідомила газеті «Зоря» Тетяна Забейворота, у Золочівській громаді, за офіційними даними, близько 750 будинків пошкоджено чи зруйновано.

– Це пошкодження різного ступеня, це і повністю зруйновані, і частково пошкоджені будинки. Але така справа, що статистика також гуляє, бо є окремі дані у правоохоронних органах та ДСНС. Також є люди, які з різних причин ще не звернулися для фіксації пошкоджень, – пояснює Тетяна.

Спочатку мешканцям ТГ радили звертатися у поліцію для фіксації руйнувань, але наразі в селищній раді створена комісія з цього питання. До її складу входять депутатський корпус, представники селищної ради та архітектор.

– Наразі люди почали активно включатися та приносити пакет документів. Ми залучили до роботи старостинські округи, тож місцеві можуть передавати всі документи до нас через старост, – розповідає вона.

Подати документи може власник, або людина, яка також прописана у будинку. Заява на фіксацію пошкоджень пишеться на місці. Перед тим, як подавати її, треба зібрати копії таких документів: паспорт та ІПН власника, технічний паспорт будинку та документи, що посвідчують право на власність, та роздруковані фотографії пошкоджень. Якщо будинком володіє декілька людей, треба зібрати документи всіх співвласників. За словами Тетяни, якщо документи згоріли чи загубилися, можна зібрати копії в державних реєстрах та нотаріусів.

– Строку давності у пошкоджень немає, якщо сьогодні з вашим будинком щось сталося – не треба одразу бігти та фіксувати, – каже жінка.

За законом фіксування пошкоджень повинно проводитися після завершення активних бойових дій на території населеного пункту.

– Але, якщо ви вже подали заяву і вам знову «прилетіло», треба повторно звернутися, щоб оглянули будинок, тоді буде зроблений новий акт, – пояснює Тетяна.

Автор: Анастасія Хушану