За добу на Харківщині вигоріло 12 гектарів сухостою

15.04.2021 10:23 Золочів

Як повідомляють у ДСНС Харківської області за минулу добу в регіоні сталося 27 пожеж в екосистемах, найбільша – в Савинській громаді.

За попередню добу вогнеборці виїжджали на 27 викликів щодо пожеж в екосистемі Харківщини. Горіли  сухостій та сміття загальною площею близько 12 гектарів.

Як повідомив «Слобідському краю» речник ДСНС у Харківській області Ігор Лупандін, найбільші пожежі сталися у селах Веселе Савинської громади Ізюмського району (три гектари) та Довжик Золочівської громади Богодухівського району (два гектари). Була пожежа й у місті Мерефа Харківського району (2 гектари).

Читайте також: На Зміївщині дівчата гралися із сірниками та підпалили луки

–    У даний період року всі пожежі в екосистемах виникають через людський фактор. Хтось спалює сміття, хтось минулорічну суху траву, хтось «грається». А через суху траву вогонь перекидається на очерет. До такого осередку вогню пожежним практично неможливо під’їхати, – підкреслив Ігор Лупандін.

Він також повідомив, що від початку квітня через такі підпали вже було складено 13 адміністративних протоколів. Суму штрафу визначатиме вже суд. За спалювання сухостою законом передбачений штраф від 3060 до 153 тисячі гривень.  За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці.

Від початку року на Харківщині сталося близько 1000 пожеж в екосистемі.