Артобстріл, ракетний удар, завали: як діяти в небезпечних ситуаціях жителям Харківщини

Повномасштабна війна триває дев’ятий місяць, і ворог продовжує підступно обстрілювати мирні українські міста. «Слобідський край» поспілкувався зі спеціалістами та зібрав для громад Харківської області корисні поради і ключові правила поводження під час обстрілів та повітряної тривоги. Також у нашому матеріалі читайте, як надати першу допомогу собі та близьким і чи безпечно ховатися у погребах та панельних будинках під час ворожої атаки.

Перші місяці війни окупанти щодня здійснювали артилерійський обстріл Харківщини. Після деокупації регіону така можливість у ворога значно знизилась. Утім пам’ятати про важливі правила безпеки слід завжди. Особливо деокупованим громадам області, які знаходяться занадто близько до російських військ. Начальник кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Національного університету цивільного захисту України Андрій Лісняк розповідає про два обов’язкові правила, якщо вас раптово застав артобстріл.

– Перше і найголовніше, що ви маєте зробити, – не панікувати та взяти себе в руки. Як тільки ви почули, що почався обстріл, одразу лягайте на землю та закривайте голову руками або підручними предметами. Ви маєте лежати на місці, де артобстріл вас застав, ні в якому разі нікуди не біжіть, – зазначає Андрій Лісняк.

Оскільки обстріл не триває нескінченно, спеціаліст рекомендує між перервами озирнутися та знайти більш безпечне місце. Це може бути канава, підземний перехід, метро, тобто будь-яке заглиблене місце.

– Уламки від снарядів розлітаються в усі боки та вгору, але не донизу. Саме тому необхідно шукати місце, яке нижче рівня землі. Як тільки ви побачили таке місце, треба швидко між обстрілами перебіжками дістатися до нього і сховатися там, – рекомендує фахівець.