Готують з Ектором та допомагають громадам: як працюють благодійники на Харківщині

20.06.2022 12:20 Янголи громад

Чотири роки благодійна організація «Український Благодійний Альянс» працює для людей з особливими потребами. З початком війни ця команда приходить на поміч громадам Харківщини. «Слобідський край» дізнавався, як організовується процес допомоги громадам області, які люди перебувають під опікою організації та як волонтери опинилися на одній кухні з Ектором Хіменесом-Браво.

Благодійні обіди з Ектором

У травні на «Благодійний Альянс» вийшли партнери з Києва, з якими вони співпрацювали у мирний час. Вони зробили харків’янам пропозицію, від якої неможливо було відмовитися.

– Зателефонували київські партнери і сказали, що Ектор Хіменес-Браво хоче приїхати до Харкова. Він зі своїми знайомими знімає документальний фільм про благодійні організації, що готують під час війни. Партнери попросили прийняти команду відомого кухаря. Звісно, ми погодилися, – розповідає голова БО «Український Благодійний Альянс» Олексій Курцев.

Разом з відомим шеф-кухарем благодійники готували та фасували обіди для підопічних одного з інтернатів Харківщини.

Готують з Ектором та допомагають громадам.Як працюють благодійники на Харківщині

– Разом з Ектором ми приготували три страви: курячий бульйон з яйцем, картопляне пюре з котлетою та млинці з абрикосовим джемом. Знаєте, в Ектора виходять дуже красиві млинці. Я на це звернув увагу, бо в мене такі ніколи не виходили. Скажу відверто, ми б взяли його в нашу команду на довший час, упевнений, що він би впорався, – сміється Олексій.

Та лише приготуванням їжі не обійшлося. Ектор прогулявся вуличками Харкова, на власні очі побачив ще не загоєні рани міста від російських снарядів. Спустився до бомбосховища, почув історії харків’ян. 

«Кожного дня ми дивилися на руїни, що скоїли рашисти, розмовляли з людьми, очі яких були сповнені болем. Кожен розповідав свою болючу історію, а нам потрібно було триматись емоційно, щоб не впасти в дипресію. Все це робиться зі страхом, що в будь-який момент може влучити бомба», – згодом на своїй сторінці в соцмережі Ектор Хіменес-Браво поділився враженнями від поїздки до Харкова.

Окрім Харкова, Ектор побував й у місті Південне (близько 25 кілометрів від Харкова), там разом з волонтерами годував пацієнтів Комарівського психоневрологічного диспансеру.

– Підопічні цього закладу хворіють на олігофренію. Вони мають вигляд дорослих, але діти в душі. Коли ми приїхали, вони одразу підбігли до нас, почали тиснути руки, обійматися. Їм дуже не вистачає спілкування та уваги, – пояснює Олексій Курцев.