Як російська пропаганда виправдовує обстріли цивільних об'єктів на Харківщині

Щоразу, коли ворог обстрілює об’єкти цивільної інфраструктури Харківської області, він розповсюджує фейки. Нібито знищено будівлі, де була розташована техніка або знаходилися українські військові. Така схема використовується по всій території України.

27 червня ворожа ракета влучила в торговельний центр «Амстор» у Кременчуці. На той момент у ТЦ було понад 1000 відвідувачів. Уже за кілька годин по тому російські телеграм-канали почали поширювати коментар заступника постійного представника росії при ООН, що це провокація.

Наступного дня російські засоби масової пропаганди оприлюднили слова міністра закордонних справ. Він стверджував, що бомбили не громадську інфраструктуру, а ангар, куди прибула американська та європейська зброя. Торговий центр спалахнув, бо розташований поруч. До того ж він нібито був порожнім.

Мер Кременчука Віталій Малецький одразу спростував ці фейки у своєму профілі на Фейсбуці. Однозначно висловився з приводу російської брехні Президент України Володимир Зеленський. У своєму вечірньому зверненні 28 червня він показав відео моменту прильоту по «Амстору».

– Російська ракета вдарила саме по цьому об’єкту – цілеспрямовано. Очевидно, що такий був наказ. Очевидно, що такі координати отримали російські вбивці для цієї ракети. Вони хотіли вбити якнайбільше людей у мирному місті у звичайному торговельному центрі, – зазначив Президент.

Ті ж самі виправдання озвучуються окупантами й про знищення інфраструктури на Харківщині. Один в один.

ЯКОВЛІВКА

Ця схема використовується ворогом від початку війни. До того ж на найвищому рівні. У ніч на 3 березня внаслідок авіаційного нальоту в селі Яковлівка поруч із Мерефою загинуло четверо людей. Ще 11 отримали поранення, серед них – семеро дітей від 3 до 14 років.

Село із населенням понад 500 осіб сильно постраждало. Пошкоджено 45 житлових будинків, навчальний заклад, дитячий садок та будівля офісу старости.

Того ж дня, 3 березня, президент путін заявив, що російські солдати прагнуть не допустити жертв мирного населення в Україні, тому самі зазнають втрат. Тоді як українські військові прикриваються мирним населенням як живим щитом та розміщують свою техніку в житловій забудові.

Керуючись цією риторикою, не зрозуміло, чому бомбили Яковлівку. Жодних військових об’єктів чи важливої інфраструктури там не було. Були школа, дитячий садок, клуб, амбулаторія та магазини.