Жителів громади на Харківщині закликають не повертатися додому

07.07.2022 12:00 Барвінкове
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура
Барвінківська громада Харківської області щоденно знаходиться під ворожими обстрілами.

Попри небезпеку, до своїх домівок починають повертатися люди, про це “Слобідському краю” повідомив очільник громади Олександр Бало.

– Люди, дійсно, почали повертатися, мене це дуже турбує. Тут небезпечно, ворог б'є по нас виключно касетними снарядами, зона їх ураження дуже велика. У зв'язку з тим, що місто у нас невелике – ми всі одне одного знаємо. І останнім часом я бачу багато людей, що повернулися, я питаю: "Навіщо ви вертаєтесь?". Тут грає наш менталітет, ми, українці, дуже прив'язані до своїх домоволодінь. Повертаються здебільшого люди похилого віку… Вони психологічно не витримують розлуку з домівкою. Звичайно, люди дякують, що їх прийняли небайдужі, не мають ніяких нарікань, але в них у голові тільки: “А коли ж додому?” Кажуть: “У мене тут город, домівка. Будемо ховатися від обстрілів, що ж робити”, – розповідає очільник Барвінківської громади.

За підрахунками міського голови, у Барвінковому залишалося близько півтори тисячі людей, наразі повернулось щонайменше півтисячі барвінківців. Утім, Олександр Бало наголошує, що повертатися в громаду вкрай небезпечно.

– У нас спокійно не буває. Дорогенькі мої, перш за все треба зберегти себе! – зауважує міський голова.

6 липня ворожі снаряди влучили по селу Грушуваха Барвінківської громади, як говорить Олександр Бало, унаслідок обстрілів виникла пожежа.

– Там були засіяні городи, силами МНС удалося загасити пожежу. Згорів дровник та літня кухня, але приватний будинок встигли врятувати. Великої шкоди пожежа не завдала, там була невелика ділянка пшениці, постраждалих немає, – каже Бало.

Автор: Анастасія Хушану