Які послуги можна отримати в Ізюмському мобільному ЦНАПі
Мобільний ЦНАП Ізюмської громади Харківської області обслуговує маломобільні верстви населення в усіх населених пунктах і надає понад двісті видів послуг.
Про це медіа «Слобідський край» розповіла начальник Ізюмського центру надання адміністративних послуг Наталія Петрова.
Мобільний ЦНАП в Ізюмській громаді розпочав діяльність у червні 2024 року, після того, як міжнародні партнери передали автомобіль, оснащений всім необхідним для роботи на відстані, навіть за відсутності покриття мережі зв’язку та електричної енергії. Таким чином удалося охопити послугами всі населені пукти, навіть ті, що найбільш постраждали від бойових дій.
– Обслуговуються маломобільні люди. Інваліди першої групи, особи, які досягли вісімдесятирічного віку, ті, хто отримує соціальні послуги догляду, які надаються територіальним центром. Якщо у людини немає групи інвалідності, але є довідка від сімейного лікаря, що людина не може пересуватися вільно, тож ЦНАП виїжджає за заявою. ЦНАП надає будь-яку послугу з того переліку, який наразі є на період воєнного стану, а саме 215 послуг, – розповіла Наталія Петрова.
Вона зауважила, що мобільний ЦНАП виїжджає по усій громаді: по старостинських округах, а також по самому Ізюму. Староста з’ясовує кількість людей, яким необхідні послуги, відповідно до цієї інформації виїжджають адміністратори, які спеціалізуються саме з цих послуг.
– Перше та основне питання – соціальні послуги. Найбільший запит почався з першого жовтня – хто не мав субсидії влітку, звертаються щодо отримання субсидії на зимовий період. Не менш актуальні послуги – внесення у Державний реєстр речових прав майна, набуття якого було до 2014 року. Громадяни подають у «Дію» відомості про пошкоджене майно, щоб отримати компенсацію. Також перереєстрація місця проживання, – зазначила керівниця Ізюмського ЦНАПу.
За її словами, від початку роботи мобільний ЦНАП робив виїзди кожного тижня, потім, коли основний запит був задоволений, виїжджати доводиться не менш ніж раз на два тижні.
– Навіть там, де немає зв’язку, ми все одне працюємо. Наприклад, Бригадирівка та Федорівка, Кам’янський старостинський округ, там дуже поганий зв’язок. У нас є стабільне підключення до Інтернету через термінал Starlink, – зазначила Наталія Петрова.
На випадок відсутності електричної енергії мобільний ЦНАП оснащений генератором.
Про те, що у Куп’янській громаді запустили цифровий ЦНАП «Слобідський край» повідомляв раніше.