Якщо старосту мобілізували: які зміни пропонують до закону Про місцеве самоврядування

Фото: Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області Фото: Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області

Діяльність старост має відповідати вимогам воєнного часу – про це йдеться у законопроєкті, який рекомендував прийняти парламентський комітет. В Асоціації самоврядування Харківської області вважають, що запропоновані зміни покращать управління територіями.

Про це медіа «Слобідський край» заявив перший віце-президент - виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов.

Він повідомив, що Парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 18 квітня вдруге розглянув і рекомендував схвалити законопроєкт стосовно вдосконалення правового регулювання інституту старост в умовах воєнного стану. Зміни, які передбачено внести до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема, дозволять призначати тимчасових виконуючих обов'язки, у разі мобілізації старости.

Микола Тітов вважає, що нові положення закону будуть актуальні, дають можливість більш оперативно вирішувати питання діяльності старост, мають принести позитивний результат.

- В українській системі місцевого самоврядування інститут старост новий. Тож досвід роботи тільки напрацьовується. Зміни до закону сприятимуть вдосконаленню роботи старост. А саме, щодо їх призначення або звільнення. Сьогодні не завжди є можливість, тим більше на деокупованих територіях, скликати сесію місцевої ради, щоб проголосувати призначення чи звільнення старости, - зазначив експерт.

Він повідомив, що Асоціація приділяє постійну увагу розвитку цього нового інституту самоврядування. В Асоціації створена окрема секція старост. Перед війною був організований спеціальний форум, куди запросили усіх 430 старост області. Асоціація підготувала практичний посібник «Радник старости», що містить нормативну базу, рекомендації та практичний досвід.

- Ми регулярно проводимо семінари для керівництва та працівників місцевого самоврядування. Наступний, що відбудеться наприкінці квітня, буде присвячений саме діяльності старост. Запросили спікером київського експерта Павла Остапенка. Сподіваємося не тільки надати корисну інформацію старостам, а й отримати зворотній зв’язок – питання, пропозиції, досвід, - зазначив Микола Тітов.

Раніше «Слобідський край» писав, що Чкаловській громаді запрацює мобільне відділення ЦНАПу.