Хата-мазанка, хаби, музей: які проєкти втілює молодь на Харківщині (відео)

Свято у Новопокровці/Новопокровська селищна рада Свято у Новопокровці/Новопокровська селищна рада

У Краснокутській громаді втілюється багато освітніх, екологічних, культурних проєктів. У Коломаку розвивають історичний напрямок і створюють краєзнавчий музей. А в Новопокровці створюються власні хаби, де діти й молодь відвідують цікаві заняття та тренінги.

Як повідомляє медіа «Слобідський край», наразі на Харківщині молодь активно залучається до життя своїх громад. З 2022 року ГО Green Art Tour з Краснокутщини спільно з українськими та міжнародними партнерами втілила багато проєктів. Серед них «Збережемо довкілля для сталого майбутнього», «Простір біорізноманіття в Краснокутську», культурно-освітній табір «Нишпорки».

- Ми залучаємо науковців, громадських діячів, екоосвітян, природоохоронців саме до процесу громадянської освіти, до комунікації з молоддю, з населенням громади для подолання освітніх втрат в напрямку природничих наук для розвитку громадянської журналістики та науки, — каже співзасновник ГО Артур Койчуренко.

«Молодь Коломаччини» також впроваджує багато цікавих проєктів. Один з них – створення краєзнавчого музею.

- На жаль, історія, яка в школі вивчається, вона більш лекційного характеру. Ми хочемо, щоб вона була більш практичною та дидактичною. Щоб дитина прийшла і вона змогла побачити фізично – ось історія дійсно її краю, - зазначила Таїсія Мудрова, заступниця голови ГО «Молодь Коломаччини».

Одним із найважливіших питань для Новопокровської громади також є забезпечення умов для розвитку та дозвілля підлітків та молоді. Також у Новопокровській ТГ підлітків навчають проєктному менеджменту.

- Сім років я є головою громадської організації «Смак життя», яка якраз займається розвитком дітей та молоді. Для себе бачу так, що наша громада не може далі розвиватися, якщо ми не будемо розвивати дітей та нашу молодь. Нам дійсно потрібні молоді родини, які народять тут діточок. Нам потрібні робочі місця, щоб вони тут були. І для того дійсно потрібна інфраструктура, тобто соціальна сфера, садочки, школи, клуби, хаби, спортивні чи культурні, - каже заступниця Новопокровського селищного голови Світлана Альошина.

Автор: Анастасія Хушану