Навчання коштом громади: у Лозовій шукають лікарів

Фото надано Юрієм Шевченком Фото надано Юрієм Шевченком

У Лозовій шукають лікарів різних спеціальностей. Для цього пропонують випускникам шкіл навчання коштом бюджету з подальшим працевлаштуванням.

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» керівник Лозівського територіального медичного об’єднання Юрій Шевченко, кластерна лікарня обслуговує близько 100 тисяч жителів громади, майже 15 тисяч вимушених переселенців та мешканців розташованих поруч громад.

«Розвиткові медичної галузі приділяється значна увага. Капітально відремонтовані пологове, неврологічне, педіатричне відділення. Зараз триває ремонт реабілітаційного відділення, роботи плануємо закінчити до початку травня. Всі відділення оснащені сучасним обладнанням. Але головною проблемою є нестача лікарів. У лікувально-профілактичних закладах медичну допомогу надає 101 лікар, з них 38 – пенсійного віку», – сказав Юрій Шевченко.

За його словами, сьогодні КНП «Територіальне медичне об’єднання» потребує 40 лікарів різних спеціальностей: невропатологів, педіатрів, неонатологів, хірургів, травматологів. Дитячому відділенню потрібні інфекціоніст, отоларинголог, офтальмолог, невропатолог. 

З метою залучення лікарів до медзакладів Лозової проводяться зустрічі з випускниками місцевих шкіл. «У громаді діє Програма підтримки випускників, запроваджена міською владою. Програмою передбачена оплата контракту коштом громади після вступу до вищого медичного закладу на спеціальність, яка потрібна для лікувальних установ Лозової», – зазначив керівник ТМО.

Після закінчення вишу молодим спеціалістам виділяють житло, а громада надає кошти на його ремонт. Для адаптації на новому місці фінансову підтримку також надає і медзаклад.

Останнім часом медичний колектив поповнився двома травматологами. Нині ведуться перемовини з нейрохірургом, який улітку закінчує інтернатуру.

Раніше ми писали, що Лозівським медикам передали медичне обладнання: де його будуть використовувати.