У Близнюках впровадили нову систему управління економікою: що це дасть

Скриншот з YouTube-каналу Сергія Даниленка Скриншот з YouTube-каналу Сергія Даниленка

Близнюківська громада за пів року змогла доотримати до бюджету 844 тисячі гривень.

 

Як розповів кореспондентці «Слобідський край» представник Близнюківської селищної ради Богдан Бухтатий, уже пів року громада користується системою Економічного профайлу.

– Раніше, аби дізнатися інформацію про землю, податки, юридичних осіб нашої громади, нам потрібно було шукати її на багатьох ресурсах. Нині ми приєдналися до цієї системи та маємо всю потрібну інформацію на одному ресурсі, – каже він.

Система містить у собі інформацію з понад сотні різноманітних ресурсів, а також постійно оновлюється.

– Ми можемо подивитися всю стратегічну та актуальну інформацію. Приміром, у багатьох громадах вважають, що вони знають усіх підприємців і ФОПів, які працюють на території ТГ. Утім, коли дивишся на цих ресурсах, знаходиш таке, чого навіть не уявляв. Їх реальна кількість набагато більша, ніж на папері, – зазначив Бухтатий.

Уся інформація, яка є в системі, діє за принципом прозорості – знаходиться у відкритому доступі. Там громада бачить, хто дійсно платить податки та які суми. За словами Близнюківського селищного голови Геннадія Короля, наразі вся фінансова база громади контролюється через цю програму.

– Одна з найбільших переваг системи – це справедливість. Тепер набагато важче ухилятися від сплати податків. Для самих платників податків також важливо, щоб платили всі, і ніхто не хитрував, – зазначив Король.

До речі, за пів року роботи із системою громада змогла доотримати до бюджету 844 тисячі гривень. Як виявилося, вісім підприємств не доплатили податки.

Система також допомагає громаді розраховувати свої доходи та розподіляти їх на освіту, культуру, медицину.

– Профайл дає можливість перевірити не тільки надходження, а й підприємства, які зареєстровані, які мігрували до нас або від нас тощо. Усе це ми можемо використовувати для свого розвитку. Якщо просідає якась із галузей економіки або потрібно здійснити якісь управлінські рішення, система нам в цьому допоможе, – зазначила заступниця Близнюківського селищного голови Надія Кулікова.

Автор: Анастасія Хушану