Харківська облрада передбачила ухвалення закону про мови шість років тому

Харківська облрада передбачила ухвалення закону про мови шість років тому

Харківська облрада нагадала, що рішення про вільне використання російської мови як регіональної було прийнято ще у 2006 році.

3 червня 2006 року Харківська обласна рада прийняла рішення «Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови в Харківській області та сприяння виконанню зобов’язань України щодо реалізації  норм Європейської хартії регіональних мов або мов меншин».

Дане рішення обласна рада захистила у низці судових інстанцій і сьогодні її позиція незмінна: мешканці Харківської області, які у переважній більшості своїй  вільно володіють російською мовою і висловлюються за можливість вжитку її у всіх сферах, паралельно із державною, мають на це законне право. Регіональний статус російської мови у жодному разі  не є загрозою для розвитку української. Це конкретний крок, вже підтриманий на рівні держави, на шляху до  спрощення спілкування, розвитку культурної та етнічної самобутності регіонів України.

Шість років минуло з моменту ухвалення Харківською обласною радою рішення щодо вільного використання російської мови. Сьогодні воно набуло особливої актуальності. Це свідчить про те, що і в мовному питанні Харківському регіону вдалося передбачити хід подій, зробивши свій внесок у розвиток євроінтеграційних процесів  нашої держави.

З текстом рішення можна ознайомитись тут.

За матеріалами: Харківська обласна рада