Досвід Фельдман Екопарк оцінили керівники провідних зоопарків світу

Досвід Фельдман Екопарк оцінили керівники провідних зоопарків світу

Фото із соцмережі

Керівники провідних зоопарків світу високо оцінили досвід Фельдман Екопарк по психореабілітації

Генеральний директор Єрусалимського біблійного зоопарку Шай Дорон (Ізраїль) і директор зоопарку Nordens Ark Матс Хеггрен (Швеція) відвідали на минулих вихідних Фельдман Екопарк. Фахівці Регіонального ландшафтного парку представили іноземним колегам поточні проекти екопарку, а також перспективний план його розвитку.

Особливий інтерес у гостей викликали соціальні проекти Фельдман Екопарк, спрямовані на психосоціальну реабілітацію, а також на роботу з дітьми.
За словами Шая Дорона, досвід Фельдман Екопарк в цій сфері є унікальним, і його було б непогано поширити на інші зоопарки світу.

«Я 11-й раз в Екопарк, і кожен раз бачу великий прогрес. Зараз я хотів би особливо відзначити його проекти в сферах освіти, взаємодії з суспільством і реабілітації. Команда екопарку має пишатися тим, чого вона домоглася за короткий період, - підкреслив він. - 5-6 років назад я привозив сюди з Ізраїлю фахівців, щоб вони навчали співробітників проведення анімалотерапії. І я просто захоплений тим, чого зуміли домогтися в цьому напрямку. Те, як тут працюють з людьми, зокрема, з сім'ями з дітьми з особливими потребами - це просто чудово. Про соціальні проекти Фельдман Екопарк я завжди розповідаю у всіх зоопарках, в яких буваю».
Шай Дорон підкреслив, що багато над чим ще потрібно працювати, наприклад, над реконструкцією вольєрів. «Але у мене є відчуття, що у екопарках чудова команда, яка здатна досягти поставлених цілей за короткий період», - додав він.

«Я вперше в Україні і зовсім не знав, чого чекати. Але головне, що я побачив в Фельдман Екопарк - це тисячі відвідувачів, які йдуть і йдуть сюди. Я чув про освітні та реабілітаціі програми екопарку, але побувавши тут, я вражений їх масштабами. Це просто дивовижно! Я дізнався про велику кількість реабілітаційних програм, про клуби для дітей, і на мене це справляє величезне враження. І я обов'язково запозичу тут кілька корисних ідей, щоб втілити їх у себе в Швеції», - розповів Матс Хеггрен.

Він також зазначив, що Nordens Ark і Фельдман Екопарк об'єднує те, що вони - неприбуткові благодійні організації, і в цьому є великий потенціал для співпраці. Серед можливих напрямків спільної роботи - збереження рідкісних видів тварин. Це основна сфера діяльності шведського зоопарку, якій приділяють велику увагу і в Фельдман Екопарк