Суспільство

Фото з соцмереж Фото з соцмереж

Рівень забруднення повітря на Харківщині: результати дослідження

  • 18.05.2017 | 12:00

Моніторинг за станом забруднення атмосферного повітря на території області проводився в місцях проживання населення в зоні впливу автотранспортних магістралей та в місцях відпочинку населення.

За інформацією ДУ "Харківський лабораторний центр МОЗ",  окрім цього, лабораторіями Центру проводились дослідження атмосферного повітря відповідно до укладених договорів на межі санітарно-захисних зон підприємств.

Всього по  Харкову та області у I кварталі 2017 року досліджено 5010 проб атмосферного повітря, з них з перевищенням гранично допустимих концентрацій (далі — ГДК) — 180 проб (3,6 %).

Питома вага проб атмосферного повітря з перевищенням ГДК в районах області та містах обласного значення становила: у Дворічанському районі — 33,3 %, м. Чугуєві — 30,0 %, Ізюмському районі та м. Ізюмі — 28,6 %, Барвінківському районі — 14,3 %, Борівському — 14,3 %, м. Куп’янську — 14,3 %, Харківському районі — 12,2 %, Зміївському — 7,9 %, Балаклійському — 5,4 %, Богодухівському — 3,2 %, Лозівському — 3,0 %, Чугуївському — 2,9 %.

У місті Харкові досліджено 2387 проб атмосферного повітря. Перевищення ГДК виявлено у 67 пробах (2,8 %).

У пробах атмосферного повітря виявлені перевищення ГДК вмісту пилу неорганічного (у 6,2 % досліджених проб), ангідриду сірчистого (у 3,8 % досліджених проб), азоту діоксиду (у 3,1 % досліджених проб), вуглецю оксиду (у 9,1 % досліджених проб), формальдегіду (у 5,7 % досліджених проб), аміаку (у 2,4 % досліджених проб).

Найбільший рівень забруднення атмосферного повітря, як за кількістю проб з перевищенням ГДК, так і за кратністю перевищення, спостерігається в місцях проживання населення в зоні впливу автотранспортних магістралей: з 2188 досліджених проб перевищення ГДК виявлено в 148 пробах (6,8 %).

Смертельне зіткнення: під Харковом під колесами потяга загинув підліток

На межі санітарно-захисних зон підприємств з 2714 досліджених проб перевищення ГДК виявлено в 32 пробах (1,2 %), в місцях відпочинку населення у 108 досліджених пробах перевищення ГДК не зареєстровано.

Олександр Ушаков

Loading...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі, що містять нецензурну лексику, особисті образи і рекламу, можуть бути видалені модератором

Усього коментарів: 0

Сортування по датi

Новий користувач

Створивши обліковий запис на нашому сайті, ви зможете залишати коментарі та багато іншого.

Нiк (Iм`я):
Пароль:
Поштова адреса:
Коментар:
Захисний код::
   Captcha
   
Зареєстровані користувачі

Якщо у вас вже є обліковий запис на нашому сайті, будь ласка, авторизуйтесь.

Поштова адреса:
Пароль:
 

Головні новини

Влада

Суспільство

Політика

Економіка

Надзвичайні події

Новий Рік

АТО на Донбасі

Вибори до ВРУ

Вибори 2015

Ностальгія

Корисно

Область Online