Рак у дітей: що мусить насторожити батьків та чому лікуються за кордоном

Рак у дітей: що мусить насторожити батьків та чому лікуються за кордоном

http://oncoportal.net

За статистикою найбільш поширена форма раку у дітей — це лейкоз.

Як розповіла “СК” заступник директора з медичної частини Харківського обласного клінічного онкологічного центру Галина Єфимова, найчастіше онкозахворювання в дітей – спадкові. Вони обумовлені генетично.

- Варто сказати, що серед дітей досить високий процент виживання і виліковування, особливо, якщо йдеться про захворювання крові (лейкози, гострі лейкози). Якщо потрапити до сучасної клініки у хороші руки, реальність одужання становить 95 %, - розповіла Галина Єфимова.

Лікар також розповіла, у якому випадку батькам варто звернутися до фахівців.

Читайте також: Хто найчастіше хворіє на рак. Процент виживання

Харківський онкоцентр. Ціни на лікування

Як цілителі-обманщики убивають хворих на рак. Коментар харківського онколога

– Тривогу має викликати те, що дитина не набирає вагу, погано їсть, погано спить, якщо в неї постійно щось болить. Наприклад, у дітей іноді бувають пухлини нирок. На жаль, до лікаря їх приводять, коли пухлину стає видно через передню черевну стінку, тобто коли вже змінилися контури тіла, - каже лікар.

За її словами, батьки ніколи не думають про погане, адже прийнято вважати, що рак – це захворювання літніх людей. І коли дитина погано почувається, ніхто із членів сім’ї про це не думає. Тому сімейні лікарі та педіатри мають бути добре обізнані із симптомами онкологічних захворювань. Якщо батьки не довіряють своєму педіатру і відчувають, що їхня дитина потребує серйознішого обстеження, їм треба звернутися до іншого, більш кваліфікованого лікаря.
Галина Єфимова також розповіла, чому дітям, які хворі на рак, часто необхідне лікування за кордоном.

– Тут ідеться про пересадку кісткового мозку, яку в Україні не роблять. Так, існує міжнародний банк кісткового мозку, звідки його беруть і пересаджують хворим. Україна не асоційована в цей банк. Тому українці їдуть лікуватися в асоційовані країни. Оскільки вони не є громадянами цих держав, відповідно не мають ніяких пільг, мають за все платити, - розповіла Тетяна Єфимова.

Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" №17 від 8.02.2014

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ