Туберкульозники нестимуть кримінальну відповідальність за небажання лікуватися

Туберкульозники нестимуть кримінальну відповідальність за небажання лікуватися

http://panorama-mukachevo.com/

Це стосується хворих на заразну форму туберкульозу.

Українців, хворих на заразну форму туберкульозу, будуть примусово госпіталізувати за рішенням суду. Відповідний порядок визначено розпорядженням Кабміну від 3 січня 2013 № 3-р, повідомила 10 січня прес-служба Міністерства охорони здоров'я, - поше ZN.

Розпорядження покликане привести нормативні акти у відповідність з новою редакцією закону про боротьби з туберкульозом. Згідно із законом, примусово госпіталізувати зможуть хворих, які під час амбулаторного або стаціонарного лікування порушують протиепідемічний режим, чим ставлять під загрозу зараження інших людей.

За рішенням суду, такі особи можуть бути примусово відправлені у протитуберкульозні установи, обладнані відповідними відділеннями (палатами) для розміщення таких хворих.

Заява про примусову госпіталізацію хворого подається до суду представником протитуберкульозного закладу, який здійснює відповідне лікування цього хворого протягом 24 годин з моменту виявлення порушення хворим протиепідемічного режиму.

До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або повинен здійснювати лікування хворого.

Рішення приймає суд або за місцем проживання хворих, або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу.

За зверненням керівників лікарні, для виконання рішення суду свою допомогу можуть надати органи внутрішніх справ.

Невиконання рішення суду про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження терміну примусової госпіталізації тягне кримінальну відповідальність згідно із законом.

За матеріалами: ZN