Карантин у Коломацькій ОТГ: наради скасувати, стареньких провідувати частіше

Карантин у Коломацькій ОТГ: наради скасувати, стареньких провідувати частіше

Через загрозу розповсюдження коронавірусу Коломацька селищна рада відмовилася від щотижневих нарад, призупинила фінансування нових бюджетних програм, усі консультації надає населенню тільки телефоном. Єдиний виняток становлять самотні літні люди – їх тепер частіше провідують соцпрацівники.

«Сьогодні виклики часу зобов’язують нас бути свідомими своєї відповідальності за своє життя і життя тих, хто поруч. Світова практика боротьби з коронавірусною інфекцію свідчить про надзвичайно важливу роль вчасного й у повному обсязі запровадження карантинних заходів», – зазначив у своєму зверненні до громади 19 березня Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий.

Він повідомив, що, зважаючи на останні рішення, прийняті в цьому напрямі Кабінетом Міністрів, Верховною Радою України, селищна влада оперативно запроваджує симетричні заходи на території Коломацької ОТГ, розуміючи відповідальність за забезпечення спільних і узгоджених дій на території всієї країни.

«Карантинні заходи, запроваджені в нашій громаді, селищній раді, як і в області та Україні, прошу сприйняти з розумінням. Попри те, що вони здебільшого мають непопулярний характер, варто усвідомлювати: ми повинні запобігти появі цієї халепи на Коломаччині», – наголосив Володимир Гуртовий.

Зокрема, він повідомив, що в рамках карантину Коломацька селищна рада тимчасово припинила фінансування нових бюджетних програм, капітальних видатків, крім невідкладних.
У закладах освіти призупинено навчальний процес, запроваджено дистанційне навчання для учнів, гнучкий режим роботи – для педагогів та працівників.

Медичні заклади громади працюють у штатному режимі. Проте головним лікарям доручено приділити увагу функціонуванню фізкабінету у вихідні дні.

Крім того, за словами голови ОТГ, соціальні робітники відділу з надання соціальних послуг тепер відвідують підопічних одиноких людей похилого віку в посиленому режимі, першочергово забезпечуючи їх продуктами та медикаментами.

А фахівці із соціальної роботи служби у справах дітей, навпаки, працюють з дітьми в телефонному режимі. 

Читайте також: Регіональну надзвичайну ситуацію введено на Харківщині

Власне в селищній раді відмінено робочі щопонеділкові наради, скасовано заплановані масові, культурно-мистецькі, розважальні, спортивні заходи. Людей просять звертатися до відділів ради тільки за гострої необхідності, а всі консультації перевели в телефонний режим.

«У селищній раді, її відділах, у тому числі з найбільш інтенсивним прийомом громадян (ЦНАП, земельний), консультативні послуги громадянам надаються лише по телефону. Їх номери розміщені на вхідних дверях. У випадках невідкладності (оформлення поховання, народження тощо) довідки будуть видавати після телефонного звернення», – повідомив Володимир Гуртовий.

Усю необхідну інформацію Коломацька селищна рада готова надавати за номерами (05766) 56230, 56342 або за зверненням на електронну пошту: [email protected]

До слова, аналогічні заходи запровадили також у Коломацькій райдержадміністрації та районній раді.

Також голова громади попросив батьків контролювати, щоб діти, поки навчальний процес призупинено, були вдома, а не в місцях масового скупчення людей. А до роботодавців звернувся із проханням поставитися з розумінням до графіку роботи тих працівників, у кого є діти дошкільного віку, і забезпечити в колективах, які мають працювати в умовах карантину, дотримання найвищого рівня санітарії: дезінфікувати робочі місця, ручки дверей тощо.

Залишатися вдома й за перших ознак респіраторних захворювань відразу телефонувати до лікаря голова ОТГ закликав тих, хто приїхав з країн, де зафіксовано спалахи коронавірусу. 

Читайте також: В Україні є перша людина, яка одужала від коронавірусу

«У жодному разі не займаєтесь самолікуванням, а от самоізоляція (перебування вдома) – бажана», – додав Володимир Гуртовий. 

Також він попросив медиків системно інформувати жителів про стан справ у громаді з питань коронавірусу.

За словами селищного голови, продуктові магазини та аптека в Коломацькій ОТГ працюють. Жителі громади в переважній більшості ставляться до ситуації з розумінням, ажіотажу немає.

«Переконливо прошу всіх жителів Коломацької об’єднаної територіальної громади й надалі виявити соціальну відповідальність. Не панікувати. Дотримуватися карантинних вимог. Бути свідомими та відповідальними не лише за себе, а й за оточуючих. Карантин подобатися не може, проте, від його дотримання залежить наше з вами здоров’я і життя наших близьких», – зауважив Володимир Гуртовий.

Матерiaли по темі

Автор: Юлія Горобець
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: